Boyunuz kaç cm? Yasadiginiz Avantajlar ve dezavantajlar nelerdir?

Ben 178. Kendimi tamamen stardartize edilmis gibi hissediyorum.

Bindigim araclar vs yuzde 95 tam boyuma gore yapilmis.

İnsanlar arasinda bana kisa yada uzun gelen kisiler fazla olmuyor.
Cok nadir bazi insanlar 1.90 gorsemde kendimi gene cok kisa gormuyorum yanlarinda.sadece onlari uzun goruyorum.

Dik durursam 173. Çabuk uzadım, inek de olduğum için üniversiteye kadar zorbalandim. Üniversitede dediler uzun olmanın iyi bir şey olduğunu.

  • sekizdokuzon  (27.07.24 14:52:41)
ben de 178. yani evet kısa değilim ama 4-5 cm daha uzun olmak iyi olurdu. ne uzunum ne kısayım işte. ciddi kısa veya uzun olmadıktan sonra hayatta bir problem olmuyor zaten

  • paintov  (27.07.24 14:55:51)
1.71
Avantajlar: Bakıldığında kısa durmuyorum, standart bir boy gibi.
Dezavantajları: Uzun etekler uzun elbiseler ya da dizin altında biten etekler giymek istiyorum ama güzel durmuyor, benden 3-4 cm daha uzun kadınlarda çok güzel duruyor bunlar.
  • mutekebbir  (27.07.24 15:01:00)
Benim boyum 1,93m.

Uzun yolculuklar çok rahatsızlık verici oluyor. Koltuklara sığmıyorum, bacaklarım ağrıyor.
Bazı arabalara da sığamıyorum. Mesela VW Taigo görüp beğenmiştim, almaya heveslendim ama sürücü koltuğunun en düşük ayarında bile kafam tavana değiyordu, alamadım.

Askerlikte acemilik döneminde en uzun boylu bendim. Her şeyin en başında ben oluyordum. En ön sırada yürüdüm yemin töreninde. Ortalama bir boyda olunca arada kaynıyorsunuz uzun olunca öyle bir imkan yok. Ben sorun yaşamamıştım ama dezavantaj olarak görülebilir.

Onun dışında bir dezavantaj aklıma gelmedi. Seviyorum uzun boylu olmayı.
  • pispinti  (27.07.24 15:06:38)
172. Asla topuklu giymem. Boyum birazcık kısa görünsün diye saç uzattım. Ortalamaya yaklaşmak arada kaynamak istiyorum.

  • visnebahcesi  (27.07.24 15:12:59)
kadınım, 1.78. biraz fazla uzun kalıyorum gibi hissediyorum ama düşünecek başka çok şey var aman :d

  • deartheodosia  (27.07.24 15:16:16)
@pispinti

Hacı 178 le pegasusla mi ne ucmustum ben sigamadim dizim agridi sen nasil gidiyorsun cok zor vallahi bazi yolculuklar 12 saat suruyor heralde business tarzi almak gerekir
  • Zetnikov  (27.07.24 15:19:23)
Ben 179um hanim 183. Ben uzun hanım kısa olmak istiyor. Ortalamayım ne eksik ne fazla.

  • mirty  (27.07.24 15:36:57)
1.91 uçak ve otobüs dışında pek bir sıkıntısını görmedim.

bir de sürekli bir şeyler için aşağı bakmaktan boyun düzleşmesi oldu.

bir de işte evde perdeydi üst raflara veya dolap üstlerine uzanmaydı gibi işlerde hanım çağırıyor sürekli. ben de onu alçakta giremediğim yerlere sokuyorum ödeşiyoruz.
  • ananiyimioguz  (27.07.24 15:48:27)
@ananniyimioguz

Bende hep dusunurdum sadece boyu kisa olanlarin mi boynu fitik oluyor diye yanilmisim :D
  • Zetnikov  (27.07.24 15:51:02)
188. Paşabahçe mağazalarına girmiyorum.

  • numlock  (27.07.24 15:52:18)
bayagi uzun kadin varmis hem sasirdim hem cok hosuma gitti. 172yimavantaji rahat giyinmek olabilir cogu kesimi, oversize de olur uzun etek de, kendime yakistiriyorum. duz tek halim cok ok
dez;
normalde toplum standartinda cok uzunmusum gibi oluyor topuklu giyince hepten sirik cunku genelde cevremdeki kadinlar 160 ortalama
cok yakin arkadaslarim da 155-160 bandinda olduklari icin fotograflarda ablayla kardes gibi duruyor o yuzden sadece selfiede veya otururken
ayrica erkek secimi de turkiyede bence asiri zorlayici olabilir hep 4-5 cm uzun erkekler oldu, o da fiziksel olarak esit gibi oluyoruz. bi de 190 erkekler minyon seviyor o yuzden de denk gelmiyor olablirjkk
  • ala09  (27.07.24 17:09:30)
183, tr standartları için yeterli. dezavantajını görmedim. 5 cm daha olsaydı daha iyi olurdu.

  • adivar  (27.07.24 17:39:28)
İlkokulda falan hep sınıfın en uzun üç kişisinden biri olurdum. Sürekli beden eğitimi öğretmeninin kobayı olurdum. Anksiyete oluyordum yine ne yapacağız kesin beni seçecek diye :)

Bir de ergenlikte elimi kolumu ne yapacağımı bilemezdim dengem bozulurdu.

Şu an 184 boyum öyle çok uzun değilim ama konsere falan gidince lan uzunmuşum şunlara bak yazık sahneyi bile göremeyenler var aralarında diye geçiriyorum içimden.

Fiziğim de iyi sayılır o yüzden bir yere girince dikkat çekiyorum kafalar bi dönüyor illa.

Yurtiçi uçuşlarda özellikle boeing ile gidiyorsam zorluk yaşıyorum, airbus'lar biraz daha iyi diz mesafesi sağlıyor.

Minibüse binince ayakta duramıyorum.

Onun harici iyi bence mutluyum boyumdan.
  • chicha_v2  (27.07.24 19:39:39)
aslında hiç düşündüğüm bi konu olmamıştı ama malesef yetişkinlikte bile ortamda çok kısa / çok uzun kim olursa olsun kötü konuşuluyor hobit ya da deve tarzı. haset erkeklerde de var yani uzun boy dikkat çektiği için bi tık dışlanabiliyor insanlar. ortalama olduğuma sevindiğim durumlar çok oldu.

  • aydogank  (27.07.24 23:55:05)
ben de 178'im. iyi dedin. standart boy. ne olumlu ne de olumsuz hiçbir etkisini hissetmedim. ha mesela boyum 185 olmadığı için çok güzel bir ilişkiyi kaçırmışımdır ama benim haberim yok, hiçbir zaman herhangi bir dış etken sebebiyle kendimi "kısa" veya "uzun" hissetmedim hayatımda.

  • mark greg sputnik  (27.07.24 23:59:16)
1.76. Avantajı sınıfta hep en arkada oturup öğretmenden uzak olmaktı. Uçak ve otobüs yolculukları genelde zor oluyor. Topuklu ayakkabı giydiğimde dev gibi oluyorum.

  • asteriks  (28.07.24 00:14:22)
187 süper uzun olmasamda otobüs ve uçak yolculukları ayağım sığmadı mı eziyetli geçiyor. 2 kere bağ kopardığım ve menüsküsümü aldırdığımdan dolayı denge sağlamam bu boyla zor oluyor.

  • mikahakkinen  (28.07.24 09:38:01)