Ümraniye Ataşehir arasındaki mesafe?

İstanbul havalimanına ineceğim. Ataşehir'de arkadaşımda kalmayı planladım ama Ümraniye'de de arkadaşım var. İkisi arasındaki mesafe otobüs ya da dolmuşla gitmek için uzak mı?

Ataşehir ve Ümraniye'nin nereleri olduğu da bu konuda çok belirleyici. İkisi arasında mükemmel bir ulaşım ağı yok ama ikisinden de E-5'e indiğinizde bir şekilde diğerine gidersiniz.
Özellikle Ataşehir toplu taşıma konusunda biraz daha zayıf. Bütçeniz çok sıkı değilse taksiyle gidersiniz. Bu mevsimde taksi bulmak biraz daha kolay, kış gibi değil.

  • michael_knight  (23.07.24 10:30:56)
Elimde valiz olacak, ortada kalmak istemiyorum. Taksiciler de almıyor da durmuyor da.

  • Kahvedesu  (23.07.24 10:40:34)
taksiler bir süredir yoğun saatler dışında duruyor. ikisi de yanyana ilçeler ama michael knight ın dediği gibi konumlar çok belirleyici.

  • kisa  (23.07.24 10:43:45)
BiTaksi programını yükleyin telefonunuza, kredi kartınızı da kaydedin.
Eğer işe gidiş, işten çıkış saatine denk gelmezseniz taksi bulma ihtimaliniz bence %85 (bilimsel veri değil, şahsi fikrim)

BiTaksi'den taksi çağırırken hem önceden 20 lira bahşiş veriyorum hem de "gelirken taksimetre açık şekilde gel" diyorum. O zaman taksi bulmaya başladım. Tabi okullar kapalı olduğu için böyle durum.
  • michael_knight  (23.07.24 13:02:38)
Gelirken de taksi metre açık gelsin? Ne kadar ödedin hocam?

  • Kahvedesu  (23.07.24 15:09:03)
İstanbul'da taksiye binebildikten sonra paranın bir önemi yok, valla hatırlamıyorum.
2-3 yıldır bu dediklerimi yapsam da gelmiyordu taksi. Son birkaç aydır birkaç defa taksiye binebildim.

  • michael_knight  (23.07.24 15:17:19)
hahaha taksiciye yorduk abi seni deseydin.

  • Kahvedesu  (23.07.24 15:20:19)
Şaka olarak diyorsun ama gerçekten de "kusura bakma, seni de yorduk" gibi bir tavırla iniyoruz taksiden.

  • michael_knight  (23.07.24 15:43:27)
ilçelerin nereleri olacağına bağlı olarak, 10 ve 13 numara ile iki ilçe arasında geçiş yapabilirsiniz. minibüs hattı da var.

  • altinci nesil caylak  (23.07.24 16:03:19)
michael, o kadar cok yasadim ki. simdi taksi onayliyor gelmesi 80-90₺ buluyor acilis falan da yalan oldu

  • ala09  (23.07.24 16:21:29)
mantıklı soru
ataşehirin neresi ümraniye nin neresi?
alandan havaist lere bin karşıya geçen tepeüstü durağında inersen ümraniye ye yakın bir bölge.
aynı otobüs yenisahra durağında indirirse orası da ataşehir e yakın.
ama ataşehirin neresi ümraniyenin neresi.
  • jamswety  (23.07.24 17:55:31)
ataşehir ümraniye arasında çok rahat taksi bulabilirsin.
en kötü tiktak moov v.s. var

  • nuisance2  (23.07.24 19:26:42 ~ 19:26:53)