tek yaşayanlar aylık harcamanız ortalama ne kadar?

Faturalar, ozellikle aylık yemek masrafi ortalama ne kadar tutuyor?

manasız bir şekilde çok az fatura ödüyorum. konum istanbul. şimdi yazın full klima açık ona rağmen 300-400 tl elektrik geliyor. su 100 tl, doğalgaz 50 tl, internet 400 tl, aidat 300 tl derken 1.250 tl aidat ve faturalar diyebiliriz. kışın da doğalgaz ve elektrik yer değiştiyior, yine benzer.

evde yemek yapmıyorum hiç. günde 2 öğün yiyorum. öğlen ve akşam muhtelif ev yemekçilerinden yemek sipariş ediyorum. genelde 3 çeşit yemek ortalama 250 tl'ye geliyor. günde 500 tl yemekten aylık 15.000 tl yemek diyebiliriz.

bunlar dışında da cuma cumartesi akşamları işte eş dost yeme-içme 1.000 tl falan tutuyor. ayda yaklaşık 8 akşamdan 8.000 tl.

evden çalışabiliyorum o yüzden çok ulaşım masrafım yok ama yine de ofisti, sosyallikti derken ayda 1 depo benzin harcıyorum. 2.000 tl de o.
  • gitdaddy  (21.07.24 17:35:46)
konum istanbul, faturalar; su yaklaşık 120, elektrik 100-120 arası değişiyor. klima bu ay kullandım o bu rakama dahil değil şimdilik. ev interneti 300, cep telefonu 350, geçen kış ortalama 1000-1500 merkezi sistem ısıtma ödüyordum, ve aidat 1000 lira.

yemekle çok arası olan biri değilim, kahvaltı bende hiç yok, aylık 2000-2500 civarı market harcamam vardır muhtemelen, süt yoğurt, yumurta bakliyat, deterjan, şampuan filan. sigara ve alkol dahil değil elbette.

ayda 3-4 gün de bar, canlı müzik vs. o da 3000 civarıdır. yaz dönemi hariç opera gösterimlerini kaçırmıyorum ayda 1000 lira oraya gidiyordur. 1000 lira da hobi malzemelerime harcıyorumdur, puzzle, kitap, örgü için ip. ya da ıvır zıvır şeyler.

ben de evden çalışıyorum, o yüzden yol masrafı ve sürekli alışveriş modum yok. böyle yazınca da çok az harcama gibi görünüyor da muhakkak yine bişeyler çıkıyor, özel sağlık sigortası ödemesi, bozulan bişeyin yerine yenisini almak vs. gibi.
  • hypathia  (21.07.24 17:51:24)
30k yemek, restoranlar dahil masrafım.

3k da faturalar
  • gabe h coud  (21.07.24 18:39:38)
@gabe 30k yemek derken sadece yemeğe 30 bin yani.

  • pembediken  (21.07.24 19:43:54)
Yemeğe en az 30k, evet

  • gabe h coud  (21.07.24 20:41:46)
Kira 10k
Su ve internete ödemiyorum. Yazın doğalgaz yok. Elektrik sadece 300 geliyor. Kışın 700-800 oluyor.
Cep telefonu 200
Market ve pazar 5k. Ama bunun eti, kuru bakliyati, salça ve baharatı filan hep annemlerden geliyor.
Dışardan yemek yemem her zaman kendim yaparim arada arkadaşla yemediğim sürece o da max 2k.
Eğlenmelik aktivite arada sinema tiyatro olursa ya da akşam dondurma yeme o da 1k
Evim iş yerim çok yakın yol masrafim yok.

Ortalama 19-20k filan.
Bu listeye şehir dışına aile evine gidince ki masraflar dahil değil.
  • Amaranta ursula  (21.07.24 21:36:05)
19.000 TL - Kira
1000 TL - Faturalar

Yemek masrafı: Aylık 6000 küsür TL yemek kartım var. Pazar hariç bütün yeme içme + market + kahve masrafımı neredeyse buradan karşılıyorum.

+ Haftalık yaklaşık 500 TL'lik pazar masrafım var, nakit olarak ödediğim miktar bu. Aylık 2000 TL ediyor.

Bunların dışında dışarıda yediğim, yemek kartımın geçmediği yemekler 1500-2000TL'yi geçmez herhalde. Yemeğimin %95'ini kendim yapıyorum.
  • silverleaf  (21.07.24 22:00:17)
8-10k yemek - full rahatım ama
10k kira
2k ulaşım
2k abonelikler ve faturalar
pazardan alışveriş yapmıyorum
eğlence değişiyor, arabaya masraflar yok

kira değişse eklersiniz işte
  • baldan kaymak  (22.07.24 01:39:28)