Evlilik içi tartışmanın kayınpedere gitmesi

Eşimle büyük sayılabilecek bir tartışma yaşadık. O da hoş olmayacak şeyler söyledi bense eşeklik ederek çok daha da kırıcı konuştum. Söylediklerimi annesine paylaştı o da kayınpedere. Kayınpeder astığım astık otoriter bir tip. Koruma refleksiyle sana böyle konuşan adamın yanında ne işin var vs. Seni yanımıza alalım diye eşime epey konuşmuş. Şimdi bana da tavır aldı. Eşim de haklı üzülüyor. Şimdi bu krizden nasıl çıkılır sizce?

Her şeyi koşa koşa anasına anlatan insanlar maalesef bu tarz sorunlara yol açıyor. Ne gerek vardı. Kendi içinizde çözmeden anlatılması yanlış. Nasıl çözülür... Araya soğukluk girer, adam kızım mutlu olsun diye ses etmez, sen de kayinpederin her tavrına acaba... dersin ve adama tutulursun. Bazen bir şey bir kere raydan çıktı mı geri eskisi gibi olmuyor. Kayjnpederle olan ilişkin de böyle olur. Kusura bakmayın dersin yolunuza devam edersiniz ama durum bu. Eşinin anlatması yanlış.

  • dedeminhirkasi  (21.07.24 17:30:09)
Ekstrem bir durum olmadığı sürece böyle şeylerin anlatılması kesinlikle çok yanlış.

Eşinizle aranızı düzeltmişseniz kayınpeder tarafını zamana bırakmaktan başka çareniz yok. Belki bu size ders olur ve bir daha bu şekilde kırıcı konuşmazsınız eşinizle. O da hemen yetiştirmesin tabii, en sevmediğim insan davranışı.
  • pispinti  (21.07.24 17:41:56)
Duyuruda sürekli eşiyle ilgili soru soran bir diğer vakasınız. Hep aynı tür sorularınıza denk geliyorum. Psikolojik sorunlarınız var ve sık sık eşinize kötü davranıyorsunuz ama aynı zamanda ondan çok şikayetçisiniz de. Evliliği yürütmeye çalışmadan önce kendi zihin ve duygu sağlınızı düzeltseniz de hem eşiniz hem de biz kurtulsak artık nasıl olur?

  • duygusalatasi  (21.07.24 18:11:19)
anlattıklarınızdan yola çıkarak kayınpeder sadece kızına mutsuzsan, mutsuz olmaya devam etmek zorunda değilsin diyerek destek olmuş. bence babalık görevini yapmış. ifade şekli zorunuza gidebilir, ancak -bizzat yaşadığınız için siz de bilirsiniz ki- insan canı yandığında kırıcı olabiliyor.

kayınvalide-kayınbabanın güvenlerini yeniden kazanmadan, yarattığınız bu krizden çıkamazsınız. eşinizin hayatından memnun olduğunu, sizinle mutlu olduğunu görmeleri lazım. en azından ben onların yerinde olsam, bu şekilde düşünürdüm.
  • tnz  (21.07.24 18:49:01)
Eşinizle arayı duzelttiyseniz gidip kayınpederle yüzyüze konuşup, bir sinirle ağzımdan çıktı diyip gönlünü almaktan başka çare yok.

  • kimlanbu  (21.07.24 20:03:46)
kızla barış sen o babasını ikna eder. kavga edenler daha mutlularmış arada kavga gerekmiş. ölçüyü kaçırmayın şekerlik falan kırın.

  • geveze yazar  (21.07.24 20:17:10)
aileye bir şey anlatılmayacağını öğrenmiş oldu eşiniz işte.

  • Hallegadola  (22.07.24 08:55:00)
Biriyle konuşuma ihtiyacı duymuş eşiniz ki ben sizi hatırlıyorum diğer duyurulardan belli ki bu kırıcı konuşma zoruna gitmiş annesiyle paylaşmış ve anna babada evladı koruma iç güdüsü devreye girmiş bunda anormal bir durum göremedim ben tabii ki tavır alır adam hiçbir şey olmamış gibi mi davransın kızına kim bilir neler dediniz. Neyse.

Çıkış yolu zaman, bırakın bir süre kendi haline, sizi iyi görürlerse unutacaklardır. Bizim ailede de benzer şeyler oldu, neler neler unutuluyor bir bilseniz. Siz saygınızdan ödün vermeyin yeter.
  • Kediyi üzdün  (22.07.24 09:31:13)
Aile kavgaları ana-babaya prensip olarak anlatılmaz, ama...
Bunun aması maalesef var. Büyük kavgalar, hele hele işin içine namus vs. tarzı ithamlar ya da fiziksel zorbalık girerse anlatılması gerekir. Şöyle düşünün sizin kızınız olsa anlatmasını istemez miydiniz?
Kpeder bir babanın yapması gerekeni yapmış. Eğer şu anda eşinizle durumunuzu düzelttiyseniz zamanla kriz çözülür. Herkes kavgada ağzından çıkana dikkat eder, hayat devam eder.
  • SiyamkedisiZorro  (22.07.24 11:46:58)
şimdi eski duyurulara baktım da kavga anında ağzıma geleni söylerim vs demişsiniz. abartılı tepkileriniz olduğunu belirtmişsiniz.

normal şartlarda eşle olan kavga asla anne-babaya yansıtılmaz ama üstte bir arkadaşın dediği gibi kaldırılamayacak derecede ağır konuştuysanız son çare olarak babasına anlatmış olabilir. kaldı ki kendisine böyle bi durumla gelen kızına karşı da söyledikleri gayet normal.

son çare olarak eğer gerçekten pişman olup ve özür dilediniz ise sizlik bi durum yok. babayla orta yolu bulduracak olan kişi eşin.
  • elorelia  (22.07.24 12:48:03 ~ 12:48:39)
evlilik böyle bir şey değil ya. ben de boşanıyorum ama eski eşten değil de kayınpederimden boşanıyorum gibi (kadınım). bu tip aileler, ı ı h.

  • deartheodosia  (22.07.24 15:46:52)
türk kadını evliliğin, ailenin ne demek olduğunu hiçbir zaman öğrenemedi. evliliklerin çoğu bunlar ana babalarını her halta dahil ettiği için bitiyor. işin zor başkan.

  • sir william jones  (22.07.24 17:34:56)
iyi olmuş, bir daha ağzından çıkana dikkat edersin. el kızını nikahına alınca sahipsiz sanmaman gerektiğini öğrenmiş oldun.

  • titanyum22  (22.07.24 20:48:59)