sizi aldatan eski sevgilinize başsağlığı iletir miydiniz?

şöyle.

1) beraber olduğunuz kişi tarafından aldatılmışsınız. kötü bir ayrılık ve akabinde kötü zamanlar geçirmenize neden olmuş diyelim.
aradan zaman geçmiş. sizin bir yakınınız vefat etmiş olsun. ve bu eski sevgiliniz size mesajla ya da arayarak ulaşıyor ve başsağlığı iletiyor.

tepkiniz ne olurdu?
sen beni ne yüzle ararsın/yazarsın mı derdiniz? yoksa teşekkür mü ederdiniz?

2) diğer senaryo. sizi aldatan ve kötü zamanlar geçirmenize sebep olan kişinin, 1. derece bir yakını vefat etse, ulaşıp başsağlığı diler misiniz?

cevaplarınızı okuyup tik atacağım. tşkler.

1. Numarasını çoktan engellemiş olduğum için arayamaz.

2. Başsağlığı dilemem. Beni ilgilendirmez çünkü.
  • rock n roll  (21.07.24 11:44:00)
Eski sevgili bir noktadan sonra herhangi bir kişi oluyor sadece, o nedenle gerek yok.

  • Bir ben var benden şurada  (21.07.24 11:44:25)
1) ararsa en başta açmam. açarsam teşekkür eder kapatırım. mesaj atarsa cevap vermem.
2) hiçbir şey yapmam.

geri dönmeye, barışmaya niyetim varsa hala aklım ondaysa üsttekilerin tam tersini yaparım.
  • my fault  (21.07.24 11:46:58)
1- tesekkur ederdim. o duruma dusseniz bilirsiniz ki o an baska hicbir seyin onemi kalmiyor. aldatilmis olmak cok komik derecede onemsiz bir sey bunun yaninda.

2- iletirdim. olumun oldugu yerde daha ciddi ne olabilir? (bkz: kaybedenler kulubu)
  • bohr atom modeli  (21.07.24 11:50:22 ~ 11:52:09)
1) Teşekkür ederim
2) Dilemem

  • salihdt  (21.07.24 11:51:04)
1. telefonunu açmam cevap vermem.
2. dilemem.

  • komando kani var bende  (21.07.24 11:56:06)
1) tesekkür ederim.
2) evet dilerim, yakindaysa cenazeye giderim.

exle icli disli olmaya gerek yok ama öküz öldü ortaklik bitti diye düsünen biri degilim.
  • robert bosch  (21.07.24 11:59:21)
Teşekkür ederim.
Çabuk haberim olduysa arayıp baş sağlığı dilerim, üzerinden biraz zaman geçtiyse bir şey yapmam.

Çünkü o an başka bir şeyin önemi kalmıyor +1
  • kobuzchu kiz  (21.07.24 12:00:00)
Kim olduğuna bağlı

  • gabe h coud  (21.07.24 12:10:29)
1) Sağol derim. Sen beni ne yüzle arıyorsun demem. Öyle düşünecek olsam engellemem gerekirdi zaten.

2) Dilemem.
  • pispinti  (21.07.24 12:25:13)
1) Mesafeli davranır, kuru bir teşekkür ederim.

2) O kadar duygusal yoğunluğun içinde bir de benim iyiliğim altında ezilsin istemem. Başsağlığı dilemem.
  • sekizdokuzon  (21.07.24 12:27:54)
teşekkürler. yorumlarınızdan, benim medeniyetsiz bir hayvan olduğum ortaya çıkıyor :)
çünkü çoğunuz teşekkür ederim demişsiniz.

çünkü ben "beni ne yüzle arayabiliyorsun" minvalinde bir cevap veririm diye düşünmüştüm. tabii bu kesin değil. dediğiniz gibi, o an belki artık bunun hiçbir önemi kalmayacak.

ama birini aldatıp, onun hayat akışını/psikolojisini bozan biri, aldattığı insana en büyük kötülüklerden birini yapmış oluyor.
  • bunikkullanimdabaskabitanesectim  (21.07.24 12:30:46)
Türk insaninda şöyle büyük bir sikinti var gordugum kadariyla

Mesela sevgili yada evlenmisin sonra kotu ayrilmisin. Hadinfiyelim iyi ayrildin bol sans dedin.

Abi bi salin artik ya

Ayrilmisin iste daha niye salmiyorsun karsindaki kisiyi

Herkes yoluna gitmis halen konusmaya muhattap olmaya calisiyorsunuz

Salin artik insanlari

Yeminle bu sekilde belki karsiniza omurluk mukemmel biri cikacak fsrkinda olmadan ona da engel oluyorsunuz

Kendi kismetinizide kapiyorsunuz

Sal gitsin yok amcasi ölmus falan sanane kardesim bas engeli grc hem kendine hem karsindakine huzur ver artik.
  • Zetnikov  (21.07.24 12:31:47)
Teşekkür etmeyenler medeniyetsiz değil.

Benim çok yakınım olan biri öldüğünde benim yaşayacağım üzüntüyü, acıyı hissedebilen bu kadar hassas olan bir insan aldatırken benim yaşayacağım üzüntüyü ve acıyı hissedip hassas olamamış.
  • rock n roll  (21.07.24 12:41:31)
Rocknroll +1
Yazmaya gelmiştim ama yazılmış zaten. Zamanında bile isteye üzen birisinin üzüntünü paylaştığını söylemesi saçmalık ötesi, inandırıcı değil
Size daha önce zarar veren, iletişimin koptuğu birine de başsağlığı dilemek anlamsız, eğer ölen kişiyle yakınlığınız yoksa
  • piranase  (21.07.24 13:01:33)
1. Tesekkur ederdim ve lafi uzatmazdim.
2. Evet dilerdim, mesajla ulasirdim. Kisa bi sey yazardim

  • Kittie  (21.07.24 13:06:30)
hayat öyle "bana bunu nasil yapar, yapti?? beni nasil düsünmedi??" diye ilerlemiyor. herkes hata yapabilir. her sey hep "sen"inle ilgili degil.

  • robert bosch  (21.07.24 13:15:31)
1. Teşekkür edip kapatırdım. Sonra yine konuşmaya çalışırsa sert bi dille bişey söylerim.

2. Bu anlamsız. Bak aldatmasa bile, "anlaşamadık ayrıldık" desen bile niye yazasın? Bitti gitti. Ha ayrıldıktan birkaç ay sonra olursa her şey tazeyken belki yine yanında olmak ister insan. Ona bişey diyemem. Ama yine de yapmaması en mantıklı olan şey.
  • nhk ni youkosu  (21.07.24 13:21:08)
@robert bosch; aldatmak bir hata değil seçimdir. Aldatmak gözden çıkarmak demektir. Kişinin bunu öğrendiğinde yaşayacağı duyguyu önemsememek bana ne demektir. Ben seni kaybetmeyi önemsemiyorum anlamına gelir.

Yakınım öldüğünde de önemsemesin. Ben ona güvenmişim o arkamdan iş çevirmiş.

Ben ikimizle ilgili güzel planlar yaparken, günümü mutlu bir şekilde geçirirken o başka biriyle bir seyler yapıyorsa hayatımdan çıkar.
  • rock n roll  (21.07.24 13:30:46)
çok erken yaşlarda, çok aşık olduğu sevgilisi tarafından aldatılmış (ki öyle başka biriyle mesajlaştı vs gibi değil, kendi evinde defalarca aldatılmış, sonrasında kendisi tarafındna da kabul edilmiş) bir kişi olarak cevap veriyorum,
-teşekkür ederdim, hal hatır da sorardım.
-mesaj atar, baş sağlığı diler, bir ihtiyacı olup olmadığını sorardım.

insanların yaşadıkları kötü olaylar karşılarında tepkileri çok farklı olabiliyor. aldatıldığını ilk öğrendiğinde çok üzülüyosun, yıpranıyosun, zor toparlanıyosun. ben sonrasında bunun benimle ilgili olmadığını, aldatan kişinin problemi olduğunu kabullendim ve devamında hiç travmasını yaşamadım, kimseye güven duymakta da sıkıntı çekmedim. bunun öfkesini, kızgınlığını devam ettirseydim çok daha sıkıntılı zamanlar geçirebilirdim, gelecekteki ilişkilerimde güven problemleri yaşardım vs. onun yerine uzun yıllardır ortamlarda gülerek anlatabiliyorum. trajediler zamanla anlatılacak komik hikayelere dönüşür gerçekliğine inanıyorum.
  • hypathia  (21.07.24 14:55:45)
1) teşekkür eder engellerim
2) böyle bir şeye denk geldim. yazmadım bir şey. çünkü zaten fırsatı olsa da ulaşmaya çalışsam diyeceği bir dönemdeydi. normalde içimden geldi fakat umutlanır, fırsat bulur, belki duygusal boşalmasını benim üstümden yaşar vs. diye ölü taklidi yaptım. kötü olduysam da olayım sorun değil. ben kendi vicdanıma göre değil onun davranışları sebebi ile öyle davrandım.

belki psikolojisi normal olsaydı, altında bir şey aramayacağını bilseydim veya umutlanıp konuşmaya çalışacağını vs... yazabilirdim.

o dönem yeter ki benden komple uzaklaşsın da beni nasıl biliyorsa bilsin diye bakıyordum. hala da yanlış yaptığımı düşünmüyorum.

o yüzden biraz karşıya bağlı.
  • ananiyimioguz  (21.07.24 15:23:54 ~ 15:26:42)
1) mesafeli teşekkür 2) hayır

  • pembediken  (21.07.24 17:08:55)
1) Sağol der uzatmazsın. Geri dönme çabası başlangıcı.

2) Umrunda olmamalı.
  • kimlanbu  (21.07.24 20:17:11)
1-arasa çok sinirlenir ve terslerdim. bence dost/sevgili iyi gününde yanında olandır. kötü günde aramayı kibir göstergesi olarak görüyorum, bana lutfetmiş de beni aramış haspam.

2-aramadım, aramam sormam bir daha.
  • Hallegadola  (22.07.24 08:57:58)