Ses hassasiyeti ve anksiyete

1 sene insan görünümlü hayvanların yan dairesinde yaşadım. Gece 4-5'e kadar bam güm gürültülerine uyandigim oluyordu. Katil olmamak için o evden taşındım fakat bu sürekli çıkacak sesi bekleme hali zaten hassas olan kulaklarımı iyice sese tolerans gösteremez hale getirdi. Evin içindeki en ufak yüksek sese bile tahammül edemiyorum.

Şimdi başka bir evdeyim, genel olarak sessiz fakat işte arada olur ya bazen sesler çıkıyor üst ya da yan daireden ve ben istemsiz sürekli ses çıkmasını bekliyorum. Anksiyetem yüzünden üşümeye başlıyorum, halsizlik çöküyor.

Öneriniz ne olur?
Ben araştırdığım kadarıyla kulaklık takıp yüksek sesli müzik dinleyerek kulağın sese olan hassasiyetini azaltın demişler. Orada da yine kulaklık takıp duymam gereken bir şeyi duymam diye anksiyete yaşıyorum.
Ses konusunda normal bir insan olmak istiyorum :(

Annemdede benzeri var cit sesi duysa uyaniyor yatamiyor. Oda kendini sartlandirmis bekliyor ses gelsinde tribe girsin.

  • Zetnikov  (19.07.24 22:55:24)
Vücutta stres hormonları çok yüksek seyrediyor demek ki. Öncelikle kbb görsün bir anomali vars mı kontrol etsin. Problem yoksa psikiyatriye gidip durumu her türlü ayrıntısıyla anlat ki ne kadarı psikolojik ne kadarı fizyolojik ayırt etsinler ona göre bir çözüm üretsinler.

Bu dediklerin şu an senin çözebileceğin bir şey değilmiş gibi duruyor.
  • muhayyer divan  (19.07.24 23:43:06)