buzdolabi tavsiyesi

merhaba evimizde 10-15 yillik bir siemens buzdolabi var. Model: KD40NX75NE/02

biz evden tasinmistik son 10 yildir arada misafirler kaliyor. dolap bozuldu servis cagirdik

servisci sensoru rezisdansi fan motoru strafor kopuk degismesi gerekiyor dedi. 7000 tl de fiyat soyledi. tamir olduktan sonra bozulur mu diye sordugumda eski bir model oldugunu ve garanti edemeyecegini soyledi. yarin obur gun motoru bozulur yeni buzdolabi kadar fiyat cikar dedi.

kararsiz kaldim. sizce ne yapmaliyim?

ikinci soru. eger yeni almaya karar verirsem yeni buzdolabi olarak ne onerirsiniz? buzlugu asagida olan no frost buzdolabi alabilirim. ama fiyatlara baktim 30-40 arasi degisiyor. cok pahalanmis hersey.

Ben olsam pazarlık yapıp malzemeleri değiştirip aynı buzdolabıyla devam ederdim. Gittiği kadar gitsin.

Yeni alacaksam yine siemensten devam ederdim.
  • kojonotsuki  (19.07.24 14:49:17)
Bu parçaların hepsi birden bozulmuş olamaz gibime geldi. Ben olsam tamir ettirmem, kendim yapmaya çalışırdım daha da bozarsam 10bine falan Regal buzdolabı satıyorlar onlardan alırım, nasılsa sürekli kullanmadığınız idare etsin diye alacaksınız.

  • Tutkun  (19.07.24 15:00:17)
Dolap alicaksan buzlugunu buyuk olan bi model al heleki evde koye flnngidip bisiler getiren varya buzluk kucuk olunca hicbbiseyi stoklayamiyorsun

Bi diger tavsiyemde gene buzlukla ilgili bi arkadasimda gordum tekntusa basiyor koydugun kola diyelim 5dk da buz laniyor buda cok guzel bi ozellik
  • Zetnikov  (19.07.24 15:03:12)
ben 3 taraftan teklif alırdım.

7k ise fiyat yenisini alırdım. arçelik 15 yıl bitti. memnunuz.
  • baldan kaymak  (19.07.24 19:23:10)