Boşanmış bir kadınla evlilik hk

Arkadaşlar merhaba,
Cinsiyetim erkek. Yaklaşık 3.5 yıl süren bir evlilik yapmış biriyim ve 8 sene önce boşandım. Şu an görüştüğüm birisi var, yaklaşık 1 senedir beraberim. Kendisi de boşanmış bir kadın. Evlilik yolunda ilerliyoruz, muhtemelen bugün teklif etsem kısa süre sonra evleniriz. Fakat evleneceğim kişinin geçmişini düşününce biraz duraksıyorum. Acaba evlendikten sonra kıskançlığım olur mu. Yani ne bileyim işte evlenmiş boşanmış vs. Sığ bir bakış açısı olabilir ama özellikle sorum boşanmış bir kadınla evlenmiş olan erkeklere. Siz tekrar evleneceğiniz kadın önceden boşanmışsa ve çok uzun yıllar süren ilişkisi sonrası evlenip boşanmışsa bu durumu kabullendiniz mi? Yani geçmişi hiç rahatsız etmedi mi?

Gayet modern bir ailede yetişmiş bir insanım. Ama evlilik sonrası aklıma eşimin geçmişi gelirse rahatsız olur muyum acaba soruları geliyor. Garip bir durum. Geçmişini tamamen yok sayıp evlilik yoluna devam etmeli miyim?

Kafam karışık biraz. Siz anlamışsınızdır.

Boşanmış ve 2. Evliliğini boşanmış bir kadınla yapmış olan arkadaşların cevap vermesini rica ediyorum.

Manyak mısın olm. Tabirimi hoş gör ama az erkek olun.

  • numlock  (18.07.24 18:53:23)
neden sen boşanmış olabiliyorsun da eşinin boşanmış olması kafanı karıştırıyor. inşAllah kadın senle evlenmez.

  • geveze yazar  (18.07.24 18:56:24)
E siz kendiniz evlilik yapmış bosanmisken; üstelik ilişkiniz gayet güzel gidiyorken bakış açınız çok yanlış değil mi sizce?

Ayrıca evlenmeyip, yıllarca aynı evde yaşayan bir sürü de insan var. Size belki hiç bunu söylemeyecek olan.

Ben kız arkadaşınız adına üzüldüm bu bakış aciniza.
  • fraise  (18.07.24 18:56:54)
Sen evlenip boşanmışsan gayet normal. Ama evlilik yapmamış adam için Türkiye'de ortam bunu kaldırmaz.

  • ferenc  (18.07.24 18:58:11)
Eline erkek eli değmemiş kız oğlan kız istiyorum yazıp rahatlasanıza. Çok kasmışsınız:) O kadını üzersiniz, ayrılın en iyisi. Kadının vaktini daha fazla çalmayın.

  • gnosis  (18.07.24 18:59:36)
Gaspı cinayeti olsa neyse de evlenip boşanmış olmak... Ben de bi ikirciklendim kral.

  • Bir ben var benden şurada  (18.07.24 18:59:58)
Evlenmeyin. Kıza yazık.

  • Tina  (18.07.24 19:02:02)
Bazı erkekleri, bir kadının cinsel hayatının olması çok rahatsız ediyor.

Umarım kadın erken fark eder bu durumu.
  • rock n roll  (18.07.24 19:02:43)
Linçlenmek için açmadım başlığı. Yazan arkadaşlar boşanmış erkek bireyler mi?

  • Cenk Daniels  (18.07.24 19:06:21)
Evet?

  • numlock  (18.07.24 19:06:45)
Evlenmemiş kadın bireyim. Sayenizde boşanmış erkeklere bakış açım değişti, teşekkürler:)

  • gnosis  (18.07.24 19:09:16)
sen boşanmış bir erkek olarak kendini nasıl konumlandırıyorsun? senin evlenip boşanmış olman senin için bir eksi değil mi? insanlar aynı evde evli gibi yaşayıp ayrılınca boşanmış kadın ya da erkekten daha mı farklı oluyorlar?

troll olduğunu hatırlıyorum, öyle bir izlenim bırakmışsın ya da sosyal zeka konusunda kendini geliştirmen gerekiyor. fikrim troll olduğundan yana.
  • deartheodosia  (18.07.24 19:24:39)
her seferinde hiç evlenmemiş kadınlarla sen evleneceksen biz ne yapacağız kral

  • kanatlı kontun müşfik öpücüğü  (18.07.24 19:55:17)
mahalle baskısı böyle bişey herhalde, aklımda böyle bişey yok derken bile bu durumun gelecekte sana batabilme ihtimalini düşünüyorsun.

Bence çocuk olsa onu bi düşünmen gerekirdi, şu an düşünecek bişey yok. Fakat ikiniz de neden boşandınız evlilikte ne olmadı onu bi konuşun derim.

Not olarak, "kabullenmek" falan diyorsan bence sen bu durumu normal görmüyorsun, sana batacak, ayrıl coco.
  • nhk ni youkosu  (18.07.24 21:31:23)
Bekar ve bakire bir kadın da sizin için 3,5 sene evlilik yaşamış, sevmiş ki evlenmiş diyecek. Siz kendinize denk görecek misiniz bu kadını?
Giyim tarzı da sizi rahatsız ediyor zaten niye zorluyorsunuz. Lütfen zamanını çalmayın hanımefendinin, kendi kafasına göre birini bulup kursun yuvasını.

  • cilekli pasta  (18.07.24 21:40:50)
Ben bir kadınım, hiç evlenmedim ama fikrimi söylemek istiyorum.

Geçmiş bu kadar önemli idiyse siz neden boşandınız merak ettim. Bir başkası da sizin geçmişinizi en az sizin kadar sorun edebilir. Hatta ayrıldığınız eşinizin geçmişi de sorun edilebilir.

Üstelik "geçmişim sorun edilirse" diyecekseniz geçmişte hiç evlenmemeniz gerekirdi, şimdi de evlenmeniz hiç doğru olmaz.

Ben sizin ilk evliliğinizde çok acaip ilişkiler yaşadığınızı ve ayaklarınızın suya ilk evliliğinizle erdiğini düşünüyorum. Yoksa normal bir evlilik yaşayan hiç kimse bu kadar bunalmaz bana kalırsa.
  • muhayyer divan  (18.07.24 21:56:42)
Bekar kadinlara yönel hocam, bosanmis erkeklerden hoslanan tonla kiz var.

  • Yourcousinmarvinberry  (18.07.24 23:08:56)
Hiç evlenmemiş bir kız arkadaşım boşanmış bir erkekle evlendi. Evlenmeden önce öyle değildi ama evlendikten sonra her gün adamın hayatını zehir edişini izliyorum. Şimdilerde boşansam mı acaba bile diyebiliyor.

Böyle bir kaygınız varsa lütfen evlenmeyin. Hem kendinize hem karşıdaki kişiye bu durumu yaşatmayın.
  • respect  (18.07.24 23:09:15)
bu hasar takintisi ikinci al arac piyasasinin bile icine etti.

eyyorlamam bu kadar, selametle.
  • cooperr  (19.07.24 00:50:35)
Bu kesin kendisine bekar kadıncağıza dul da diyordur.

  • geveze yazar  (19.07.24 08:47:22)
"Siz anlamışsınızdır" yazmışsın ama anlamadım.

hani bekar olsan neyse de, kendin de evlenip boşanmışsın..
  • tabudeviren  (19.07.24 09:24:55)
bakacağın tek şey ayrılma sebepleriniz. kafanda bunu analiz edip anlaşıp anlaşamayacağınızı düşünmek.

kadının bedenine yapılan fantezileri aklına getirip kıskanır mıyım diye soruyorsun. hiç eğip bükmeye gerek yok. senin bedenine de başkası dokundu. karşı tarafta aynı şeyleri düşünebilir. bu kendi içinde çözeceğin bir mesele.
  • xrated  (19.07.24 11:44:14)
Bir de cevap veriyo, sus! tüü allah senin belanı .... :)

Şaka bir yana sevmesen zaten evlilik düşünmezdin. Sevdiğin için sorun ettiğin konuyu kafanda çözebilecek görüştesin diye düşünüyorum. Yetiştirilme tarzın farklı olabilir, ama kendi kafa yapını kırabilecek kişi de sensin.

O yüzden seviyorsan, değer veriyorsan evlen hocam, gerisi fasa fiso..
  • artci sarsinti  (19.07.24 12:05:48 ~ 12:07:18)
gnosis +1

  • baldan kaymak  (19.07.24 12:59:30)
Erkeklerin kendilerine hak gördüğünü kadınlara suç veya kusur görmemesinin bilmem kaçıncı örneği. Bu zihniyetin boşanmış olmakla alakası yok, eski sevgililer için de aynı kafadasınız muhtemelen. Bunlar belli bir yaştan sonra değişmez, evlenip kadının hayatını da zehir etmeyin.

  • moonie  (19.07.24 16:09:34)
Bosanmis kadin redflagdir hocam. Bosanmalarin %70 ini akdinlar baslatir. Memnuniyetsizlik gostergesidir bu. Ilerde tatmin edemezsiniz. Nafaka vs ugrasirsiniz

  • lapaz  (19.07.24 16:17:09)
Usttekileri salla gec tc'de kadinlar acayip kollaniyor hukuk karsisinda. Nafaka odeyen var mi bunlar arasinda

  • lapaz  (19.07.24 16:21:27)
ben aynı adamdan 2 defa boşanmış bir kadın ile evlilik düşündüğüm bir yola girmiştim. ciddi travmalar yaşamış , şiddet görmüş , aldatılmış, alkolik bir eski eşi var. biz ilişki içindeyken adam 3. defa evlenmek için kapılara dayanıyordu.

sevgilim tabi ki yüz vermedi ve kapıyı gösterdi. ancak ilişkimiz , sevgilimin ayrılık blöfü yapması ve benim kapısında yatıp içip içip dağıtmak yerine , ayrılığı kabullenip usulca çekip gitmem sebebiyle bitti.

demem o ki, hiç kıskançlık yapmasanız bile , siz eski eşten çok daha iyi olsanız bile , ilişkide olduğunuz insan eski eşinin "karaktersizliklerini" bile özleyip sizinle kıyaslayıp , sizden aynı karaktersiz davranışları bekleyip ilişkinizi ateşe atabiliyor.

eski eşini tamamen unutmuş(anılarda kalacak şekilde - özlemeyecek şekilde) , görüşmeyi irtibatı tamamen kesmiş bir kişi ile hiçbir problem yaşamazsınız. retroaktif kıskançlık belli bir yaştan sonra sürdürülebilir bir davranış paterni değil, bunu değiştirmek zorundasınız , er yada geç.
  • loch ness  (21.07.24 11:31:40)
"Boşanmış ve 2. Evliliğini boşanmış bir kadınla yapmış olan arkadaşların cevap vermesini rica ediyorum."

duyuruda zaten 3-5 kişi var, bir de bu tanıma uyan kaç kişi çıkar :)
  • nuisance2  (21.07.24 12:24:19)
Orta doğuda sıradan bir başlık

Cevap: Çok şükür ben her haltı yiyip de hiç ilişkisi olmamış kadın bulayım diyen bir zihniyetten gelmedim.

Benim de 10 küsür ilişkim olduysa geçmişte, eşimin de olmuş.

Bunu övünmek için söylemiyorum fakat benim olduysa onun da olmuştur tabii ki 30una kadar diye düşündüm. Hiç sorun etmedim, geçmişteki ilişkiler de hiç önümüze gelmedi. Aksine iki tarafın da bir şeyleri deneyimlemiş olmaları faydalı bile oluyor.

Eşlerinin/sevgililerinin geçmişteki ilişkilerini dert edenler, eğer kendi geçmişteki ilişkileri olmasına rağmen bunu dert ediyorsa umarım tüm delilleri ortadan kaldırıp bir de üstüne kızlık zarı diktirme ameliyatı olup eş arayan hanımlarla karşılaşırlar <3
  • ananiyimioguz  (21.07.24 15:32:40 ~ 15:38:03)
sen eski karını unutamamışsın ve yansıtma yapıyorsun diye yorumladım.

  • titanyum22  (22.07.24 20:55:53)