35°C ve üstü sıcaklıklarda yapılmaması gerekenler

Özellikle öğle saatlerinde "Kesinlikle yapılmamalı!" dediğiniz neler var?

Teşekkür ederim.

18-20 dereceye ayarlanmış klimalı yere girmeyin

  • etki  (17.07.24 15:53:15)
- Güneş kremi (bu ısı ve saati beklemeye gerek yok ama yazalım)
- Güneş ışığı altında durmamak
- Bol su içmek
- Mineral kaybına dikkat etmek
- Kişisel hijyen. Özellikle yiyecekler ve ortak temas alanları (sonra ishal salgını var diye ağlıyorsunuz)
- İnce, açık renkli ve bol kıyafetler (tercihen uzun ve kapalı. Araplar çölde boşuna çarşaf-cübbe-entari giymiyor) fakat pamuk, keten vs. malzeme olacak %10 üzeri naylon poşet içerikli kıyafet alacağınıza direkt poşet giyin zaten. En azından daha ucuz
- Tansiyon ve kalp rahatsızlığı olanlar özellikle güneşe çıkmamalı
- Güneş gözlüğü, şapkya ya da şemsiye kullanmalı
- Özellikle öğle yemeklerinde hafif yiyecekler tüketilmeli
  • nawar  (17.07.24 15:54:18)
klimasız evde oturmamak

  • rain when i die  (17.07.24 16:01:46)
Antrenman yapılmamakı ben yaptım pişman oldum :(

  • Bir ben var benden şurada  (17.07.24 16:20:17)
@Bir ben var: Duyuruyu bu cevabı almak için açmıştım, bir süre gelmeyince çıktım dışarı. Salona gidiyorum:p Neden daha önce yazmadın mübarek:/

  • sekizdokuzon  (17.07.24 16:40:43 ~ 16:41:22)
Abi içerinin havalandırması iyiyse yapılır ya benim gittiğim yer merdivenaltı o nedenle bi gaza geldim galiba :)

  • Bir ben var benden şurada  (17.07.24 17:53:24)
Şöyle ki herhangi bir kalp sorunumuz yoksa antrenman yapmanın o kadar etkisi yok (ha güneşin altinda kosacaksaniz o farkli. Zaten böyle böyle ölüyor insanlar yarışmalarda falan. Kolay değil sicakta)

Yalniz yazın özellikle düzgün havalandirma olmayan yerde kalp ritmini çok artirmayacak (misal tabata workout yapmak bence yazın kistan daha zor) ve çok fazla ter kaybı yaratmayacak şekilde çalışmak sağlıklı olabilir.

Bu noktada riski minimize etmek için kendine elektrolit su yapabilirsin çünkü insanlar teri sadece su sansa da ter aslında tuz, mineraller ve su yani. Ben o kadar alıştım ki spor salonunda normal su içemem. Kendi kivamini bulursun ama ben su + tuz + limon suyu içiyorum.
  • logisticsmanager  (17.07.24 20:50:17)
Klimasi yada serin olmayan dolmus gibi araclsra binip yada boylesi mekanlara para kazandirmamak

  • Zetnikov  (18.07.24 09:47:39)