Arkadaşlar arası yaş farkı

Normal arkadaş, romantik bir şey olmayan düz hemcins/karşı cins arkadaş.

Şimdi mesela çocukken ya da ergenken 1-2 yaş farkı bile büyük fark oluyor ama yaş ilerledikçe bu farkın bir önemi kalmıyor ya. Şu an hayatınızda "arkadaşım" diye tanımlayacağınız ve +/- en fazla yaş farkı olan kişilerle kaç yaş var aranızda? Dışarda oturup sohbet ettiğiniz iş arkadaşı da olur ama ast/üst ilişkisi olmaması lazım (yani bölümdeki hocalarımla dışarda kahve içerim de sonuçta dışarıda da hocam).

Ben 28 yaşındayım, çevremde bu tanıma uyan en büyük kişi 35 yaşında, benden küçük hiç arkadaşım yok sanırım şimdi düşününce fark ettim :d Mesela 35 yaşındaki kişiyle sohbet ederken yaş farkı olduğu aklıma gelmiyor, sonra düşünüyorum aslında 7 sene de az değil bakınca diye. Ama muhtemelen burda daha yüksek yaş farkları da vardır ve atıyorum 10+ yaş farklarında bu dinamiği sürdürmek mümkün olabiliyor mu diye merak ettim.

En yakın arkadaşım, ki gerçekten yakınız, yer içer eğlenir çapkınlık yaparız. Ari abi, 73 yaşında.
Ne zaman başım sıkışsa yanına giderim.

  • numlock  (17.07.24 12:13:41)
Çok az arkadaşım var ama sadece okulda tanıştıklarımla yaşıtım.
Sonradan hayatıma girenler benden küçük.
Ben 88'liyim, şu an en çok görüştüğüm arkadaşlarımdan biri 99'lu.
Çok yakın dostlarımdan biri yanlış hatırlamıyorsam 92'li.
93'lü bir arkadaşım var.

Bir ara benden büyük (annemle yaşıt) arkadaşlarım da oldu aynı ortamdaydık buluşup kahve içer yemek yer sohbet ederdik. O ortamdan kopunca devam etmedi arkadaşlığımız ama sonuçta yaşandı.

Benim için önemli olan kafa olarak aynı noktada olmamız (enerji olarak uyumlu olmamız),
Hayat görüşü olarak yakın tarafta olmamız (siyaset ve din gibi mesela)
Bunlarda uyuşuyorsak yaşın hiçbir önemi yok.
  • mutekebbir  (17.07.24 12:14:53)
@honda

şu anki arkadaş grubumun büyük kısmı evli, evlilerin bir kısmı da çocuklu zaten ya özellikle iş yerindekilerin hepsi evli+çocuklu. Her gün maruz kalıyorum o muhabbetlere :d boşanmayı düşünen yok en azından içlerinde dsjsjd
  • nundu  (17.07.24 12:17:05)
En yakın arkadaşlarım her zaman kız kardeşlerim olmuştur +11 yaş ve -4 yaş. Ama onları saymazsak:

Sürekli buluşup görüştüğüm, sık sık konuştuğum arkadaşlarımın yaşları birbiriyle alakasız. En yakın arkadaşım benden 8 yaş büyük. Başka biri +3.

Bunun yanı sıra sürekli dışarıya çıkıp görüşmesem de bir derdim olduğunda rahatlıkla arayabileceğim, oturup sohbet ettiğim iki tane +50 yaşında arkadaşım var.

Hepsiyle 4-6 yıl arası tanışıklığımız var. Ailem gibi hissediyorum.
  • ruhen hastayim ben  (17.07.24 12:18:45)
70 yaşında arkadaşım var. Ben 45 yaşındayım.
En küçük arkadaşım 92 doğumlu.

  • pispinti  (17.07.24 12:20:36)
benden max 5 yaş küçük arkadaşım var, en büyük ise 20 eski sevgilim +14 dü. Görüyorum ki yaş benim için çok önemsiz bir kriter :)

  • Kediyi üzdün  (17.07.24 12:44:18)
Ben 40, en yaşlı arkadaşım 67 yaşında, en genci 30-31 civarı olsa gerek.

  • kobuzchu kiz  (17.07.24 12:45:59)
Ben 38 en buyuk arkadasim 85 yasinda
En kucuk ise 28 galiba.

yasi kucuklere fazla tahmmulum yok cunku insanlara egitim vermekten yoruldum.
  • Zetnikov  (17.07.24 12:59:59)
Yakın arkadaşım diyebileceğim 2 kişi de benden yaşca büyük. Biri 44, diğeri 53 yaşında. Sosyal ortamlarda karşılaştığım gençlerle iletişimde sorun yaşamıyorum; ama iş yerinde 90 sonrası doğumlularla frekansım tutmuyor nedense.

  • auroraaurora  (17.07.24 13:14:55)
En yaşlı arkadaşımla aramızda 55 yaş fark var, ben 62 yaşındayım bu arada. İlkokuldan beri arkadaşız.

  • Yourcousinmarvinberry  (17.07.24 13:59:44)
30'lu yaslardayim, 65 yasinda bir arkadas edindim bu yaz. Gayet de guzel anlasiyoruz.

  • soulforge d  (17.07.24 17:26:20)
Mümkün . arkadaşlık yaştan çok aynı frekansta kafa yapısında olmakla ilgili

  • pembediken  (17.07.24 21:15:20)
Son 4-5 yildir en iyi arkadasim benden 20 yas buyuk bir abim.

  • invictae  (18.07.24 22:29:46)