Ne zaman evleneceksin yada neden evlenmiyorsun sorularina ne soylenir?

Zaten ozel bir durumum var bunu insanlar soylemek imkansiz

Surekli olarak

neden evlenmiyorsun
Ne zaman evleneceksin

Gibi sorular gercekten insanin canini sikabiliyor

Genelde insanlarla muhattap olmuyorum ama siz belkide bi parkta cay icerken ailenizle, gelip pat diye neden evlenmiyorsun diye sorabiliyorlar.

Hakaret etmeden ne gibi cevaplar verilebilir fikrinizi almak istedim yabi bu insanlar nasil real de bloklanabilir

"Kısmet" deyince konu kapanır genelde.

  • dolantindr  (17.07.24 08:12:15)
"Şu anda öyle bir düşüncem yok" diye ciddi bir ifadeyle söylüyorum. Normalde kimse üstelemiyor; olur da yaşlı akraba vb. biraz daha üstüne giderse "Olursa haberiniz olur zaten, merak etmeyin" diyorum. Normalde kimseyi ilggilendiren bir şey olmadığı için "Sanane" demek lazım aslında... Ama diğer yandan nazik olayım diye bahane üretmekle, yalan söylemekle de uğraşmanın anlamı yok bence.Onlar daha kötü, çünkü bu sefer gidip o bahaneyi deşmeye başlıyorlar.

  • salihdt  (17.07.24 08:16:33)
kesinlikle hiç cevap verme. yüzüne dik dik bak. cevap verdikçe hadlerini aşıyorlar.

  • geveze yazar  (17.07.24 08:36:41)
sohbetimizin sonuna geldik, yine bekleriz diyip kalkıyorum. flört, sevgili, akraba, arkadaş farketmiyor. bir daha buluşmam max.

örnekteki ilk iki aptalla zaten olmaz, öteki insanlara da ne ise sanki.

anne, baba’yı eğittim sayılır. darlamamaya başladılar ama nerede bir kız görseler ‘bu o!’ modundalar. yıldırdı onlar da.
  • baldan kaymak  (17.07.24 09:00:21)
ben aynı baskıyı çok yaşıyorum.

1. Method
sallama ileri bir tarih veriyorum. net söyleyince milet şaşırıyor.

örneğin bugün 17.07.2024
-ne zaman evleniyorsun? yok mu birileri
+ 15 kasım 2029

2. Method
-ne zaman evleniyorsun? yok mu birileri
+ Devlet Bahçelinin dediği gibi ölümle nikahın günü belli olmaz. :)
  • alp9900  (17.07.24 09:15:01)
"Ben de bilmiyorum, bakarız bakayım. [buraya konuyu değiştirmek istediğinizi belli eden şekilde ölü bir muhabbet geliyor: Hava da çok sıcak değil mi?]

  • akhenaten  (17.07.24 09:19:24 ~ 09:21:24)
Var biri görüşüyorum ama uğuru kacmasin diye anlatmayayım. Deyiver.

  • halk  (17.07.24 09:40:18)
Tebessüm ederek
"Bunu neden öğrenmek istiyorsunuz"
deyin. Susun, tebessüme devam.
  • alfired  (17.07.24 09:56:36)
ben aşağılıyorum, zayıf yanlarından vuruyorum.

  • numlock  (17.07.24 10:13:37)
ev işlerini kitleyecek birini bulunca evlenicem de :P
şaka şaka kafa dengi birini bulamadım henüz de geç

  • neira  (17.07.24 10:17:34)
Boşanmasını bekliyorum

  • michael_knight  (17.07.24 10:29:28)
"Her düğünde 'artık sıra sende' diyen yaşlılara cenazelerde 'artık sıra sende' demeye başlayınca 'sıra sende' demeyi bıraktılar"

-anonim
  • d max  (17.07.24 10:50:31)
önümüzdeki yaz diyorum istisnasız. bi şok geçiriyolar. sonrasında "kısmet"

  • chanandler bong  (17.07.24 11:18:49)