Mahalle bakkalimizin yasadigi kafayi anlayabilen var mi?

Yanina gidiyorum muhabbetimiz var
Surekli olarak

Spor yapmayi ozledim
yok denize girmeyi ozledim
araba ile gezmeyi ozledim
Dukkandan 5 dk cikamiyorum

Tarzi seyler soyluyor.

Dukkanlarinda igne atsan dusmez baya musterileri var migros falan gorse dukkani kapatir o derece b.k gibi para kazaniyor.

Bu dukkani sabah aciyor gece 12 ye dogru kapatiyor.

Bu gene agliyordu dondum buna dedim ki olm burda zaten asiri saglam ciro yapiyorsun neden part time bi eleman almiyorsun dukkaninda heryer de kamera var adam kilini kipirdatamaz.

Dersin ki 3-4 saat calis o arada denizede gisersin havuzada sporunuda yaparsin.
Korkuyorsan dukkani oontrol etmek istiyorsan adam 3 4 saatlik iclikle dukkana zarar veremez gene gelir duzeninsaglarsin dedim.

Suratima bon bon bakiyor

Sizce bu adamin derdi nedir neden parttime bile adam almiyor hergun agliyor?

Bakkalar öyle. Hapis hayatıyla övünürler. Sen de ne diye bakkalı kafana takıl çözüm üretiyorsun, al sigaranı geç :)

  • numlock  (16.07.24 16:30:28)
@numlock

Kanka "ego tatmin style" diye adlandiriyorum davranisimi
  • Zetnikov  (16.07.24 16:39:29)
ben ovgu atip kaciyorum, abi seninde isin zor vs vs vs..
gitmek isteyen her turlu yolunu bulup gider.

  • durgunfoton  (16.07.24 16:45:51)
@durgunfoton

Bosmu yapiyor yani diyorsun
  • Zetnikov  (16.07.24 16:47:23)
bu tipler hep böyledir. sürekli vakit yok, gezemiyorum, çok çalışıyorum vs diye söylenirler. ama 11. evi aldıktan sonra 12.’si için uğraşırlar. kasadan 10 lira çalınır korkusuyla kimseye dükkkan da emanet edemezler. he he de geç.

bu tiplere boş vakit versen onu da değerlendirmezler bu arada. üçüncü gün kahveye gitmeye başlarlar.
  • sir gawain  (16.07.24 16:49:56 ~ 16:51:48)
Bakkallar iyi para kazanır ama bayramı, seyranı, haftasonu veya tatili olmaz. En fazla yanına çırak alır, ama yine başında durması lazım.

O kasayı birine bıraksa soyar, kaçar. Güvenilir birini bulmak şu devirde çok zor. Kamera olsa bile her dakika onu mu inceleyecek, bence şu an yaptığından daha yorucu olur. Kameradan hırsızlığı tespit etse adam yaralayan, işkence yapan denetimle salıveriliyor da hırsızlık yapanı mı içeri atacaklar?
  • lamborcini  (16.07.24 16:53:27)
@lamborcini @sir gawain

Hocam 1 tane akrabasida mi yok
Yada arkadasi tanidigi vs.

Bence bu adam fazladan 1tl vermemek icin adam calistirmiyor.

Sir gawain in dedigi gibi anladigim kadariyla 15. Daireyi de alma derdine dusmusler

Adam koydun diyelim kasadan kac para calabilicek zaten dukkan sahibi gunluk ortalama ciroyu biliyordur

Gunde 20 bin kazandin adam bin tl bile calsa gene zararin yok

Bakkalda kuyruk var hocam deli gibi kazaniyorlar

Dedigim gibi 1tl yanima kar kalsin yeninaraba alayim kafasindalar bence
  • Zetnikov  (16.07.24 17:12:58)
Hocam, bos yapip yapmamasi degil de, sonucta ben tanimiyorum.
gercek bir dert degil. baskasi dert yaninca gercek bir dert mi? degil mi? diye dusunup degilse -he en hakli sensin, hee en zor durumda olan sensin diyip basimdan kibarca atiyorum..
Parasi var. isterse bir yolunu bulur.
hatta belki cok kazandigi insanlarin gozune batiyor dusuncesiyle kendini zorda gibi gosteriyor olabilir.
  • durgunfoton  (16.07.24 17:24:27)
  • Mirket  (16.07.24 20:09:08)
Bazı insanlar hayatı boyunca sadece söylenirler. Bu şekilde iletişim kuruyorlar, muhabbet ediyorlar. Çözümünü bilseler bile asla şikayet ettiği hayatı değiştiremezler. Böyle insanlara ben akıl vermek yerine aynen abi he ablacım işin zor , allah kolaylık versin,zor işin gazını veriyorum. Çünkü sonu olmayan bir muhabbet.

  • tulumba  (17.07.24 21:01:23)