Yardım - Tatile giderken kedi pınarını fişte unuttum

Duyuru sakinleri, lütfen yardımcı olun.

Kiwi’nin klasik kedi pınarını tatile giderken fişte unuttum. İçinde sanırım 800ml-1000ml kadar su vardır. 1 hafta kimse yok evde. Bu kedi pınarındaki su biterse ne olur? Okuduğum kadarıyla elektrik çekmeye devam ediyormuş prizden. Yangın ihtimali olur mu? Bir akıl verin ne olur, yoksa döneceğim ben :(

Sanmam yangın çıkacağını. Kediler bitirir mi suyu o sürede?

  • numlock  (14.07.24 22:16:21)
Dışarıdan birisi sigortayı kapatma imkanı olur mu? Siteye bağlıysa yönetime söyleyin sizin sigortayı kapatabilirler belki.

  • titanic kemancısı  (14.07.24 22:18:38)
@numlock Evde kedi yok, kedi benimle. Su devir daim yapacak sadece. Normal pompa ile çalışan usb’li, fişe takılan bir model. Su bittikçe zorlanıp elektrik çeker ve yangın çıkar mı diye endişelendim :(

  • silverleaf  (14.07.24 22:18:49)
Yok be saçamalama. Sen eve dönünce o su aynı şekilde (biraz azalmış olarak) devir daim etmeye devam eder.

  • numlock  (14.07.24 22:20:12)
@ titanic kemancısı Buzlukta et olduğu için onu yapmayı çok istemedik ama bir şeylerden vazgeçeceğiz en sonunda. Çok telaşlandım, çok canım sıkıldı :(

  • silverleaf  (14.07.24 22:21:53)
Açtıralım çilingire kapıyı çekelim fişten :)

  • numlock  (14.07.24 22:23:17)
Kedi için su pınarı hiç kullanmadım ama evde o suyu içecek kimse yoksa endişe etmenize gerek yok. Buharlaşmayla bitmez o kadar su bir haftada.

  • pispinti  (14.07.24 22:24:11)
Suyun tamamının bitmesi gerekmez sanırım, pompa hizasından aşağısına düşse çalışmamaya başlar gibi geldi? Hiç su çekemese ve elektrik almaya devam etse ne olur?

  • silverleaf  (14.07.24 22:34:22)
Boşta çalışmış olur. Ekstra bir güvenlik riski mevcut değil. Evde kimse yokken prize takılı ve sürekli olarak çalışan bir şeyin varlığı evet can sıkıcı ama o cihazlar yapıları gereği sürekli çalışan şeyler.

  • pispinti  (14.07.24 22:45:50)
youtu.be

Şuradaki gibi çalışıyor.
  • silverleaf  (14.07.24 22:54:45)
Modeline göre değişiyordur ama bazılarında "Haznede su kalmadığında otomatik kapanır" denmiş, muhtemelen öyledir. Zaten gördüğüm kadarıyla adaptörlü, görece düşük güçle çalışan bir şey. En fazla boşta çalışmaktan bozulur ve durur.

  • salihdt  (15.07.24 03:50:49)
bende de vardı, suyunu bitiremiyorlardı bile 2 kedim. zaten 7/24 fişte olan bir şey. bir şey olmaz.

benimki bir gün bozulmuş. ne ara bozulmuş ve nasıl anlamadım. yangın çıkartmadı. tüy falan kaçtı galiba.
  • art cat chocolate  (15.07.24 10:45:58)
Aynı pınarı kullanıyoruz muhtemelen. Cevap vereyim, hiçbir şey olmaz 1 haftada. Zaten normalde de sürekli çalışıyor. Kedi içse hadi neyse ama buharlaşarak bitmez. Bitse de en fazla kendi motoru bozulur, yangın çıkarmaz.

Ben yolculuktan önceki akşam mamayı suyu kaldırdım, yolda çiş kaka problemi olmasın diye, tavsiye ederim, böylece fişte unutma derdi de olmadı. Boşaltıp kaldırdım.
  • kibritsuyu  (15.07.24 12:50:16)
Duyuru sakinleri hepinize çok çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız!

  • silverleaf  (15.07.24 16:06:53)