bu tezgah ahşap dolgu macunuyla filan onarılır mı?

ibb.co

alttan eski paspas sopasıyla destekliydi onu çektiğim anda döküldü resmen bu kabarmış kısım. şöyle toz haline gelmiş neredeyse ibb.co
bi üstteki kaplama kısmı kaldı sunta kısmı tamamen parçalanmış o su çeken bölgede. buraya nasıl bi işlem uygulanır? ben dümdüz ahşap macunu ile doldurup alttan bi destek tahtası filan çaksam tutar diye düşünüyorum ama...

Kaç santimlik sunta o? Çok pis koku yapıyordur o?
O bozulmuş kısmı kesip at. Bir parça kaplamalı sunta al, oraya alıştır, raf demiriyle ya da alttan ahşap destekle sabitle.
Onun dışında emeğine yazık.
  • Mirket  (14.07.24 13:44:47)
3.5cm kadar kalınlığı. kırık kısım da yaklaşık 30x9.5cm gibi. koku yapmadı hiç ama neredeyse hiç ıslatmadım da kullanırken. ben taşındığımda zaten kırıktı yıllardır hep destekle duruyordu o bölge çöktüğü için. desteği çekince komple dağıldı işte.

  • konetsu  (14.07.24 15:47:08)
@mirket bu sağdaki uygun gibi sanki? biraz ince benim tezgaha göre ama kalanı da macunla doldururum vs. ibb.co sabah sabah çöp atayım diye çıktım bunları buldum konteynırın yanında. ilk defa çöpçülük de yaptım ya sonunda :D alta destek olarak kullanabilirim belki diye diğerlerini de aldım

macun olarak da şundan aldım dekoratif.dyo.com.tr doyurma, vernik vs işlere gerek yoktur herhalde benim durumda? ek yapıp yüzeyi düz hale getirmek amaç... sonra da folyoyla filan kaplarım gizlemek için hem de suya dayanıklı bi katman atmış olurum üstüne. 7-8 yıldır folyo kaplı ikea masa kullanıyorum şu en dandik içi kağıt dolu olanlardan... taşınırken nakliyecilerin verdiği zarar dışında bi yıpranma yok yeterince dayanıklı bence.
  • konetsu  (20.07.24 07:45:34)