opet vs türkiye petrolleri

bugüne kadar opet dışında 0 defa alışveriş yaptım, en zor durumda bile başka yere uğramadım.

türkiye petrollerinde fiyatın üzerine %4 indirimli alabiliyorum.

değiştirmeye değecek bir fark mı sizce? dizel için.

türkiye petrolleri marka olarak genelen biraz kıytırık geliyor ama yakıt kalitesi araç için sıkıntı olacak kadar farklı mıdır?

Bu konu geçen hafta sanırım başka bir marka üzerinden konuşuldu ve hepsinin akaryakıtı aynı yerden aldığı ve birbirleri arasında bir fark olamayacağı konusunda genel kanıya varıldı.

Ben de bir şeyler yazayım diyordum. Kaldı. Kısmet bugüneymiş.

Efendim Akaryakıt konusunda tank temizliği çok önemlidir. Belirli periyodlarda tankların kontrolü ve gerekiyorsa temizliğinin yapılması gerekmektedir. Güzel yurdum gibi denetim hususu hakgetire ülkelerde bu husus Markanın istasyonları denetim ciddiyeti ile istasyon sahibinin vicdanına kalmış bir husustur.

Onun için de konu iyi düşünülmelidir diyorum.
  • Mirket  (12.07.24 16:43:41)
%4 için rutinimi bozmazdım ben sizin profilinizde olsam.

  • pispinti  (12.07.24 18:01:57)
Hocam yakıtların hepsi aynı. Katkı maddelerinde çok minimal farklar var ama anlamsız seviyelerde. Denetim sıkı bu sebeple kimse kafasına göre yakıt satamaz.

  • eisberg  (12.07.24 21:46:03)
TP'de çok acil wc ihtiyacı dışında durmadım, tuvaletleri bu kadar pis olan bir yerin yakıt tankları ne haldedir ? opet, shell, bp'den ötesine gerek yok.

  • kimlanbu  (13.07.24 10:08:34)