Taç kulaklık şeklinde "kulak tıkacı işlevi yapacak aparat" var mıdır?

Çevredeki gürültülerden işime odaklanamıyorum.
Kulak içi kulaklık ve tıkaçlar takıyorum ama rahatsız ediyor.
Böyle taç kulaklıklar gibi bir ses engelleyici var mıdır dünyada veya o işlevi de yapacak soğuktan koruma kulaklığı?

Taç kulaklıklar da belki bu işlevi yapabilir. Ama müzik çalmadan takmak üzere... Bende olmadığı için denemedim. Deneyen var mı? Önerilir mi?

Noise cancelling özelliği olan kulaklıklarda müzik açmadan da ses azaltma özelliğini kullanabiliyorsunuz. Ama sesi tamamen kesmiyor tabii. Belki daha kalitelileri kesiyordur, benimki (JBL tune 660) tamamen kesmiyor :D

  • kobuzchu kiz  (10.07.24 18:37:39)
İş güvenliği ekipmanı satan yerlerde var, asfalt delici, hilti vs kullananlar taksın diye. Günlük hayatta ne kadar verimli ve rahat olur bilmiyorum.

  • kibritsuyu  (10.07.24 18:48:28 ~ 20:25:38)
Yıllar önce patlayıcı fabrikasına gitmiştim, orada bir kulaklık vermişlerdi gerçekten tamamen sessiz olmuştu ortalık. Çok şaşırmıştım. Kaliteli ve pahalı bir şeye benziyordu.

Sizin amacınız sadece sesi kesmek değil dışarıdan da çok dikkat çekici şekilde belli olmaksa öyle bir şey kullanabilirsiniz. Ama dikkat çekmek istemiyorsanız yanlış bir seçim olur.

Odaklanma konusunda tek suçlu sesler olmayabilir, onu da değerlendirin.
  • michael_knight  (10.07.24 22:59:50)
yabancılar bebelerini maça götürürken takıyor o tür bir şey işinize yarar gibi geldi.
encrypted-tbn0.gstatic.com

3m markası iyidir ama burada satılıyor mu bilmiyorum.
  • titanyum22  (11.07.24 02:21:49)