Balkanlarda nereyi görmek lazım?

Merhaba, Balkanlarda nereyi görüp çok beğendiniz? Nereye gitmeye gerek yok sizce?

Katılmayı düşündüğüm bir tur var sadece Üsküp, Ohrid ve Tiran'da kalıyor mesela. Yeterli midir emin olamadım.

Ohrid'e gitmedim guzel diyorlar. Uskup'de cok birsey yok ama gittigime pisman olmadim. Tiran'a gittim ama gezmedim, pek birsey yok diyorlar. Benim en cok ilgimi ceken yerler bosna ve karadag, en cok tabii saraybosna, mostar kotor tercih ediliyor. Imkan dahilinde mesela karadagda dag bayir da gidilebilir. Arac olsa mesela. Ana yoldan cikmadan tabii tehlikeli de olabiliyor.

  • mbond  (10.07.24 18:29:48)
Varna yeni övüldü

  • prole  (10.07.24 18:38:27)
Soruya cevap;

-Uskup'de cok birsey yok +1 ama Matka Kanyonu güzeldi.
-Ohrid'e gittim ama çok gezemedim. Birkaç saat durabildim. Yine de güzeldi.
-Tiran'a gitmedim güzel diyorlar.

Kişisel görüş; bence katılın. Şehirleri beğenir beğenmekten ziyade güzel tecrübe olur bence.

Sorudan bağımsız;
- Belgrad'i baya sevmiştim.
- Tiran ile Saraybosna'ya gideceğim bir zaman.
  • put it in your appropriate place  (10.07.24 18:46:55)
Deniz seviyorsan, Hirvatistan'da:

Dubrovnik
Split
Novalja

Aralarinda daha tenha yerlerde bulursun.
  • ermanen  (10.07.24 18:54:43 ~ 18:55:09)
Saraybosna

  • isiaha  (10.07.24 18:56:35)
karadağ kotor, aşağıda link verdim bu gezgin çocuk gezipte en beğendiğim yerlerden biri dediği için güncelde aklıma ilk gelen oldu.

www.youtube.com
  • eja  (10.07.24 20:53:07)
geçen sene kurban bayramı tatilinde büyük balkan turuna katılmıştım ben de. en çok kotor ve dubrovnik'i beğenmiştim. Dubrovnik (hırvatistan) schengen istiyor diye belirteyim.

  • dedim ben sana  (10.07.24 21:50:55)
Prizden ve kotor diyorum ben. Bu ikisi kesin olsun.

Varna bulgaristan varna sanırım. Nesini övdüler anlam veremedim. Bulgaristan da sofya ve plovdiv görülmeli .
  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (10.07.24 22:46:36)
Saraybosna Eminönümsü Amasya gibi bir yer bence gerek yok.
Mostar şişirilmiş bir balon ve yapacak bir şey de yok bence.
Belgrad'ı çok beğenmiştim. Tiran ve Ohrid güzel görülmeye değer. Üsküp gece çok güzel, ayrıca Matka Kanyonu'na giderseniz oradaki kafede oturmak yerine kanyonu yürüyün derim, manzara gerçekten güzel.
Neum(yaş ortalaması biraz büyük ama denizi çok güzel, çok sakin, tatlı, kendine has bir yer, bence dinlenmeli bir gece geçirebilirsiniz).
  • penceredengorunenmorbina  (11.07.24 00:35:07)
Karadağ +1
Araç kiralayarak gezersen iyi olur.

  • merhum  (11.07.24 08:05:02 ~ 08:08:15)