Uzak doğu dillerini öğrenenler için uygulama

Bir arkadaşımın referansı ile uygun fiyatlı native bir hoca buldum ancak birkaç ay doluymuş sınıfı, bana o sırada döküman gönderecek biraz aşina olmam için. Biraz heves ettim o sırada hangi uygulama ile başlayayım sıfırdan başlayan ve alfabe heceler ile başlayan birisi olarak nasıl bir yol izlemeliyim bilen arkadaşlardan tavsiye alırsam süper olur :)
İngilizce biliyorum eğer dil desteği bakımından önemliyse. (öğrenmeye başlayacağım dil Korece)

duolingo ile başlayabilirsin en azından alfabe açısından biraz katkı sağlar. fakat çok gıcık bi olayı var duolingonun, mesela bi kural var x harften önce gelince okunmuyor mesela ama sana bu kuralı söylemiyor sen de çıldırıyorsun yahu niye böyle bu diye. günler sonra öğretiyor ama :P önce bi delirmeni istiyor

  • neira  (09.07.24 14:22:12)
Daha önce hiç Korece’ye maruz kaldınız mı?
Eğer birkaç kelime dahi varsa kulağınızda YouTube üzerinden bir deneyin derim. Zaten alfabesi baya basit, çok rahat birkaç gün içinde öğrenirsiniz. Ha bazı harfler var, bunca yıldan sonra halen daha hangi kelimede hangisinin kullanıldığından emin olamadığım ama okurken sıkıntı olmuyor.
Eğer hoca ile devam edecekseniz bol bol dizi izleyin derim ben. Günlük basit konuşmaları yapabilecek duruma gelirsiniz. Başarılar dilerim
  • hayalhayal  (09.07.24 14:40:03)
Evet sürekli Korece şeyler dinliyorum bazı günlük kelimeleri telaffuzda ayırt edebiliyorum ama merhaba, teşekkürler filan :D şimdi Duolingo yu indirdim harfleri güzel öğretmeye başladı, reddit de bazı youtube kanallarını yazmışlar sizin yazdığınız gibi senkronize gideceğim bakalım teşekkürler :)

  • titanic kemancısı  (09.07.24 14:46:08)
www.ryanestrada.com

şunun rusçasına denk gelmiştim 10 sene kadar önce 9gag'te. Boş bi anım olduğu için uğraşıp rus alfabesini öğrenmiştim. Hâlâ dili bilmesem de rus alfabesi okuyabiliyorum rahatlıkla. Sonra buna da denk geldim ama uğraşmadım Korece pek ilgimi çekmediği için ama kolay bir anlatım yolu var gibi. En azından alfabeyi anlamak açısından faydalı olabilir
  • nundu  (09.07.24 15:15:53)
Lingodeer diye Duolingo benzeri bir uygulama vardı genelde Uzakdoğu dilleri için iyidir denen.

  • d max  (10.07.24 12:35:39)