Günlük hayatınızda jel veya protez tırnak kullanıyor musunuz?

Dışarıda gördüğüm kadarıyla kendi tırnağına oje sürüp çıkan üç kadın falan kaldık. Burada da herkes bu yeni tırnaklardan mı kullanıyor diye duyurunun nabzını tutmak istedim.

Kullanmıyorum.

  • rock n roll  (08.07.24 23:01:46)
Hiç kullanmadım. Iki cm kadar sağlıklı uzuyor tırnaklarim. Manikür yaptırıp onları kullanıyorum en fazla.

  • sekizdokuzon  (08.07.24 23:04:51 ~ 23:07:28)
No. Cok yapay suruyor. Kalici oje yaptirdim 2 kez, kagit gibi oldu tirnaklarim ondan da vazgectim. Yasasin normal oje

  • mor oje  (08.07.24 23:13:21)
Hiç kullanmadım. Yapay ve çirkin duruyor bence. Düzenli manikür pedikür ve oje daha estetik geliyor bana.

  • ruhen hastayim ben  (08.07.24 23:16:55)
Hayır. Her ne kadar yaptıranlar kabul etmese de fazla kalın ve tuhaf duruyor. En şık versiyon manikür+oje

  • juliette  (08.07.24 23:36:31)
kullanmıyorum ben de, magnezyum hapı almaya başlandığımdan beri tırnaklarım hiç kırılmamaya başladı, çok güzel uzadılar <3 istediğim gibi oje sürüyorum

  • mizore  (08.07.24 23:55:39)
Ben de kullanmıyorum. Oje de sürmüyorum. Erkeğim. Kadın olsam sadece oje sürerim. Bu jel, protez falan çok sığ geliyor bana. Ve iddia ediyorum ki bu protez tırnak falan düpedüz boş insan item'ıdır.

  • prole  (09.07.24 00:02:34 ~ 00:04:12)
Hayır ve kullanılmasına büyük bir ciddiyetle karşıyım (şiddetle diyecektim de şiddet o şiddet değil)

  • muhayyer divan  (09.07.24 00:11:20)
Jel ve protez tırnak çok kötü görünüyor, hele ki şimdilerde sivri şekil verip sadece ucunu kırmızıya siyaha incecik boyamalar çıktı, gerçekten çok irite edici, çok huzursuz edici.

Bir kadın olarak beğenmek şöyle dursun, içimde şiddet hissi uyandırıyor.
  • muhayyer divan  (09.07.24 00:13:03)
Dudak dolgusu ve takma tırnak akp'ye oy vermek gibi bişi; sorunca kimse yapmıyor ama hepimiz maruz kalıyoruz.

Bu arada benim düzenli gördüğüm tanıdık kadınlar arasında da çok yaygın değil ama sokakta ve sanalda çok görüyorum.
  • Bruce  (09.07.24 00:15:28)
Kullanmıyorum allah sen koru

  • abuzer  (09.07.24 00:51:13)
Kullanmıyorum. Oje sürmüyorum ve uzatmıyorum. Doğallık isteğinden değil, safi tembellik. Kısa jel tırnaklar fena durmuyor bence, ama yapılan işlemin kanser riskini arttırdığını okudum.

  • auroraaurora  (09.07.24 08:16:39)
yakın bi arkadaşım her ay bin tl para verip tırnak yaptırıyor. bazı insanların tırnakların bebek tırnağı gibi minnacık oluyor sanırım o yüzden yaptırıyorlar. ben uzun tırnakla tuvalete bile gidemiyorum :P

  • neira  (09.07.24 11:08:36)
kullanmıyorum. normal manikür pedikür yapan yerlerde gittikçe azaldı, kendim yapmaya çalışıyorum.

kullanan insanlarla konuşurken de elleri dikkatimi aşırı dağıtıyor, göz kontağı bile kurmakta zorlanıyorum. botoks, dolgu vb. işlemlerde de aynı şey oluyor. karşımdaki kişiyle iletişim kurmakta güçlük çekiyorum, tuhaf bir şekilde android gibi geliyorlar bana. abartı gelebiliyor insanlara ama o yapaylık hissini tarif etmek çok zor ya...
  • Phoebe  (09.07.24 13:41:27)
normal uzunlukta, duz ve notr renklerde ve kalin olmayacak sekilde yapilanlari begeniyorum. ama tirnaklarim zaten cok ince oldugundan dolayi kendime yaptiramiyorum. normal manikur+ojeye devam

  • 65 derece  (09.07.24 14:27:22)
hayır.

  • janderzel zartanyan  (09.07.24 14:34:07)
Hiç kullanmadım. Kapitalizmin cebimize hükmetmek için bir başka icadı daha.
Oje bile pek sürmem ayda yılda bir bordoyu kendi kendime sürerim.
Bir insanın problemi yoksa para verip tırnağını birine düzelttirmesi de garip geliyor bana.
  • Kediyi üzdün  (09.07.24 15:53:46)
Kullanmıyorum, her gün evde yemek pişiriyorum. Bu yüzden özel zamanlar harici uzatmıyorum da. Diğer türlüsünü hiç hijyenik bulmuyorum. Bir de size komik bir şey anlatacağım bir gün sabahın ilk ışıklarında yürüyüşe çıkmıştım bir bankamatik önünde bir kız bağdaş kurmuş bekliyordu. Çok canlı da bir cadde değil bekledigi yer, beni görünce ayağa kalktı ve yardım istedi. Bankamatik kartı vermiş ama tırnaklarından dolayı alamamıştı. Ne kadar süredir bekliyordu bilmiyorum. Ben alıp vermiştim :)

  • entellektuelmankurt  (09.07.24 16:06:02)
Jel tırnak yaptırıyorum bir senedir, çok memnunum gören herkes de çok beğeniyor

  • annesharley  (09.07.24 19:07:46)
@entellek, ATM kartı bı kere geri çekince tekrar vermez ki. Nasıl oldu bu iş?

  • abuzer  (10.07.24 20:01:14)