Fransa vizesiyle ilk girişi hollandadan yapmak

Son 3 vizem kuralına uygun kullanıldığı için şu an elimde 2 yıllık fransa vizem var. Ağustos ayında amsterdama gidicem ama kuralı bozmamak için yani bir sonraki vizemin 3-5 sene çıkması için bu vizemle önce mesela parise gidip ordan trenle amsterdama geçip sonra dönüş uçağını amsterdamdan alsam sorun cıkar mı? Yoksa bu seyahattan bağımsız olarak kafadan bi fransaya gdip geleyim mi? O da extra maliyet olacak. Bu arada parise birçok giriş çıkışım var pasaportta. Son 3 vizem de fransa vizesi.

Abi ben hayatimda 3-5 sene fransa vizesi alanı duymadim bak. Ondan bence çok da kasmana gerek yok:/

  • logisticsmanager  (07.07.24 12:34:15)
giriste fransada damga basildiktan sonra nereye girdiginizi kimse bilemez. ben ayni durumda riske atmamak icin cikisi da fransa'dan yaptim bu sene. yeniden vizeye basvurucam birkac hafta icinde, gorucez bakalim ne uzunlukta vereceklerini.

  • in vino veritas  (07.07.24 13:45:59)
O mevzu giris yapmakla alkali cikis degil. Sirf ufak bir ihtimal sana kizip uzun vize vermeyi birkacaklar diye fransaya bos bir seyahat yapilmaz bence. Asiri para ve zaman israfi, ozellikle faydali olup olmayacagi belli olmayan bir sey icin. Bir de turist vizesi alti ustu calisma gocmenlik falan degil. Cok dikkatli olmak istiyorsan Fransa'dan gir Hollanda'dan cik, daha fazlasina gerek yok.

  • hot potato  (07.07.24 18:26:59 ~ 08.07.24 00:21:30)
"bu vizemle önce mesela parise gidip ordan trenle amsterdama geçip sonra dönüş uçağını amsterdamdan alsam sorun cıkar mı?"

sorun çıkmaz. güzel de yolculuk olur.
  • pispinti  (07.07.24 21:18:33)
vizeler hep artarak veriliyor fakat sonra başa dönüyor yani sen ne yaparsan yap bir sonraki vizeni 30 günlük alma ihtimalin var

  • neira  (08.07.24 10:34:51)