Son zamanlarda duyduğunuz en etkileyici söz

Benimki: "İki şey, üzerine sık sık eğilip ısrarla düşünülürse, insanın ruhsal yapısını hep yeni, hep artan bir hayranlık ve korkunç saygıyla dolduruyor: Üzerimdeki yıldızlı gök ve içimdeki ahlâk yasası."

Sizinki nedir? Teşekkürler.

Soruyu okuyunca iltifat gibi düşündüm.
İş arkadaşım "Prenses gibisin" demişti. Bir de bir olayı anlatırken çok ilgi çekici ve eğlenceli anlatıyormuşum. Bir anımı anlatmıştım kahkahalarla gülmüştü.
Etkilenmiştim bu sözlerden.
  • rock n roll  (05.07.24 18:01:42)
“içinde oturduğum oda nasıl aynı anda hem dışarıda hem de tabiri caizse kafamın içindeki -deneyimim- olabilir ki?”
william james

  • pavlis  (05.07.24 18:07:46)
basliga cevap mi bilmiyorum da etkileyen bi tespit olmustu; hangi gruba ait olmak istiyorsan onlarin butun bakis acisi, dusunceleri sana mantikli gelmeye basliyor. 3 ayri gruba kendimi yakin hissetmistim cocuklugumdan beri, hepsi de icindeyken ne kadar aptalca olursa olsun (her seferinde olmasa da) kolay kabullenebiliyordum. onlardan geriye sadece feminazim kaldi, o hic gecmedi(cok sukur)

  • ala09  (05.07.24 18:26:31)
"oğlumu güldürdün, Allah da senin gönlünü hep hoş tutsun". Nedense bu laftan sonra çok mutlu hissetmeye başladım.

  • numlock  (05.07.24 20:21:17)
"Ebeveynlerinizi, sizi yanlış yöne sevk ettikleri için suçlamanın da bir son kullanma tarihi vardır; dümene geçecek yaşta olduğun an, sorumluluk sana aittir."
J.k. Rowling

  • Amaranta ursula  (05.07.24 20:36:07)
Kafada bitti ama Kafa da bitti :')

  • since1907  (08.07.24 08:31:04)
''Sen asıl sözünü tutmayan, sevgilisinin arkasından iş çeviren, gelişimini tamamlayamamış, iletişim kurmayı beceremeyen boş bir tipin götünü kaldırdığın için hayıflan.''
Ünlü bir düşünür.

  • Kahvedesu  (08.07.24 09:19:19)