Kedim çiftleşmiş olabilir mi :(

Kedim şuan kızgınlıkta. Kızgınlığı geçtikten sonra kısırlaştırmaya götürecektim:(((
Dün biz evde yokken sinekliği açıp dışarı kaçmış :((((
Birkaç saat dışarıda geçirdi .
Çiftleşip HAMİLE olmasından korkuyorum.
Şimdi evde, bu arada hala kızgınlığı geçmedi. Diğer iki kediye saldırıyor, yerlerde yuvarlanıyor, sesler çıkartıyor.
Dün evden kaçtığı o birkaç saatte Çiftleşmiş olsaydı, sakinleşir, kızgınlığı geçerdi değil mi:(((

Kızgınlığı geçer geçmez veterinere götürüp kısırlaitırayım mı?

Şimdiden götür. Kızgınlığın çok bir önemi yok kısırlaştırma için.

  • hops  (02.07.24 19:08:32)
Ya çiftleştiyse hamile kalmışsa, yine kısırlaitırırlar mı
Yavrular istemiyorum :(

  • füt  (02.07.24 19:11:54 ~ 19:14:07)
Çiftleştiyse kızgınlık geçmeyebilir, kızgınlık süresi boyunca birkaç farklı erkekle çiftleşen dişi kedi biliyorum, bir yavrusu farklı renkte diye diğer yavrular onu dövüyorlardı falan. :))

Hemen götür bence de. Gebelik var mı yok mu belli olmuştur diye düşünüyorum.
  • muhayyer divan  (02.07.24 19:20:21)
Veterinerle konuştum

Kızgınlığı devam ediyorsa (ses çıkarma, yuvarlanma gibi) çiftleşmemiştir, çiftleşseydi sakinlerdi dediler.

Hemen getirin, kızgınlığı baskılayıcı aşı yapalım (ilaç da olabilir tam hatırlayamadım)
1 hafta sonra da kısırlaştırırız, keseler oluşmadan kısırlaitırırsak yavrular oluşmadan önlemiş oluruz dediler.

Sizce etik mi?
  • füt  (02.07.24 19:25:33 ~ 19:26:29)
etik mi diye sormussun da..
sence hayvan kisirlartirmak etik mi? :)
hayvanin bu konudaki dusuncesi ne acaba bir sormak lazim
  • cooperr  (02.07.24 19:42:02)
Etik mi derken, kürtajda olduğu gibi, hayvanların (daha kesesi oluşmamıi organizmaların yaşam hakkını elinden almış olmam değil mi

  • füt  (02.07.24 20:04:20)
Hayvanı kendi isteği dışında kısırlaştırman ne kadar etikse kürtaj yaptırman da o kadar etik.

Bu konu etik tartışmalara girebileceğin bir konu değil.
  • zimbirik  (02.07.24 20:06:30)
Kediyi evde bos bi odaya al kapiyi kapat sakince konus.
Soyle sorabilirsin, kizim disarda erkeklerle takildin mi dogruyu soyle kizmayacagim.
Oda buyuk ihtimal kafasini sallayip sana miyavvvv miyavvv diyecektir.

Bu sekilde anlayabilirsin.
  • Zetnikov  (02.07.24 21:37:33)
Zetkinov

Hahaha tamamdır
  • füt  (02.07.24 22:12:51)
Penceremize gelen bi kedi var. İzin versek eve, koynuma kadar girecek. Su veriyorum sadece. Kışın bir de mama.

Geçen hamileydi. Kısırlaştıralım ama çok küçük biraz büyüsün derken hamile kaldı. yavrusunu aldı getirdi bizim pencereye. Onlara da bakmaya çalıştık ama sonra taşıdı oradan başka yere koydu. Hiç bakmadı. Bi kaç yavru kedinin sesini duyduk ama bulamadık. Galiba terketti.

Velhasıl yavruları doğuyor da noluyor, iyi ihtimalle yarısı ölüyor.

Bence varsa imkan kısırlaştırın. Hem çiftleşmiş de ne güzel.
  • biseysorcaktim  (03.07.24 07:53:56)