Sokak kedisi yavrusunun iltihaplı gözüne ne yapabilirim?

Elime alamam, tutamam. Bir gözü tamemen kapalı, iyice şişmiş. Soğutulmuş çaylı su döksem işe yarar mı? Bir kere dökebilirim, bi daha da yanına yanaştırmaz

eline alıp tutamayacaksan gözüne nasıl dökeceksin yani uzaktan fışkırtarak denk getirmeyi mi planlıyorsun?

normal şartlarda evet işe yarar ama bir kerede yaramaz. takip etmek lazım. terramicyn göz de sürülebilir.
  • elorelia  (01.07.24 11:34:57)
Evet elime alamam, biraz yabani gibi, ısırır mısırır, aşılarla uğraşamam şimdi, inşallah kör olmaz yavrucak

  • adriana lima poposu yaglayicisi  (01.07.24 11:37:06)
Tutturmuyorsa yapabileceğin bir şey yok ama tutabiliyorsan çaylı pamuk iyi gelir evet.

Burada bi kedi vardı maalesef çok denedik üstüne örtü falan attık yakalayalım da gözü kurtulsun diye ama hep kaçtı şu an tek gözle hayatına devam ediyor.
  • chicha_v2  (01.07.24 11:55:48)
yakalayabiliyorsan yakala eldivenle falan. doğrudan veteriner. aynı şey başıma geldi. götüremediğimiz için bir gözü kör şu an.

  • paintov  (01.07.24 12:01:08)
Eski havluyu alın üstüne atın, altında hareket etmez, sonra havluya sarıp kundak yapın, gözlerini çaylı pamukla temizleyin, göz damlalarını veterinerden alabilirsiniz 150-200 lira bir şey aldı 2 hafta önce veterinder, bu şekilde 4 yavruyu temizledik kurtardık tertemiz oldular. En az 3 gün damlatmak gerekiyor

  • atom karincanin torunu  (01.07.24 13:14:37)
Üzerine bir havlu atıp yakalayın. Sonra en yakın veteriner. Pansuman yapıp, ilaç damlatır. En fazla 50 - 100 alır,

  • mesuta  (01.07.24 13:16:48)
İlaç Tobrased, nasıl vereceğinizi bilemedim ama üzerine battaniye atmak olabilir bi' ihtimal.

  • kumandanim  (01.07.24 13:21:41)
İş yeri kedi dolu bizim. Her dönem bir kaç kedinin gözünü açıyorum. Gözün dışı çapak ile kapanır genelde tamamen. Çapağı gözün buruna yakın tarafından biraz kaldırırım önce, iltihap varsa hafifçe baskı yapar çıkartırım, iltihap zaten kendi çıkıyor hemen çapak kalkınca, çapağı tamamen temizlerim, teramisin göz sürerim, ertesi gün tekrar bakarım biraz daha çapak olur genelde, temizler bir tur daha teramisin sürerim. Düzelmiş olur sonra. Hiç göz kaybetmedim.

  • hasmetizm 2046  (01.07.24 15:08:30)