Fransa'dan Türkiye'ye kesin dönüş yaparken fikrinize ihtiyacım var

Herkese iyi bayramlar,

Fransa'dan Türkiye'ye kesin dönüş yapmaya karar verdik. Bu yüzden çoğu eşyamızı satmamız gerekiyor ve kişisel eşyalarımızdan da uçaktaki bagaj hakkı harici 2-3 koli çıkacak gibi gözüküyor.

Bu süreçte eşyaları en hızlı şekilde, değerinde satmak için neler önerirsiniz ? Bölgemdeki alış-satış facebook gruplarına üye oldum, başka kimlere ulaşmam mantıklı olur ?

Fransa'dan Türkiye'ye kolileri en ucuz nasıl taşıyabilirim ? Nakliyeciler dışında bu işi yapmasa da yardımcı olabilecek nereler vardır?

Ayrıca bu süreçte dikkat etmem gereken bütün önerilere açığım. Yardımınız ve fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

ben eşya taşımak için bir kere arabayla gidip gelmenizi tavsiye ederim.

  • biergarten  (17.06.24 20:13:58)
Ben de araba dicektim, hem 2 yil kullanabiliyorsunuz şartları sağlıyorsanız, hem de römork takip kiymet verdiğiniz ne varsa getirebilirsiniz. İkinci el piyasasında bazi ürünlerin ederi cok düşük oluyor. Mesela agir mobilyalar, kitaplar, beyaz esya falan pek para etmiyor. Niş ürünler, niş markalar, durumu iyi riski az ürünler iyi gidiyor.

  • mbond  (17.06.24 23:00:49)
Leboncoin'dan yükte az ama değeri pahalı şeyleri satabilirsiniz.
Yükte ağır olanlar genelde üç kuruş paraya gider (yani 1000€luk yatak varsa kimse 500€ vermez ona 100€ verirler misal).

  • logisticsmanager  (17.06.24 23:06:38)
buyuk parcalari sat, arabayla don +1

  • cooperr  (17.06.24 23:18:47)