Hayatta en uyuz olduğunuz kisa kelime/cumle yazabilir misiniz?

Benim en gicik kaptigim 5 li bu, siz cumle de yazabilirsiniz

1- bakarız
2- hallederiz
3- bisey olmaz
4- sen rahat ol
5- ayip ediyorsun

- Onemli olan donanim (araba veya bisikletten bahsederken)
- Kalori acigi.
- cik cik cik (mesela otobus ani fren yapinca)

Bunlarin disinda sosyal medyada yaygin kullanilan, agir karamsarlik iceren ve/veya cok abartili her turlu ifade.
  • mbond  (17.06.24 14:37:44)
"o kolay ya"
(Şu yapılacak, bunu halletmek lazım... konuşmalarında bu cevap gelince "ben de zor demedim ama yapılması lazım işte" diye çemkiriyorum. Gayet haklıyım.)

  • kobuzchu kiz  (17.06.24 14:40:26)
-kral
-mük

  • mhm  (17.06.24 14:40:54)
Kısmet

  • ermanen  (17.06.24 14:42:55)
Mük
Tmm (boyle yazilacak ama)
Bakariz
Iyi
Evet/hayir (tek kelime)
  • mor oje  (17.06.24 14:45:56)
-ya uzun hikaye şimdi anlatamam
-başkan naber
-bilader
-naptın gardaş
-günün sonunda bıdı bıdı
-hacı
  • mr.green  (17.06.24 14:50:45)
- O iş bende
- Birbirine hocam, hacı, baba gibi sözcüklerle seslenilmesi.

  • pro9it9is9  (17.06.24 15:06:09)
Misafirin evden ayrılırken kapı önünde :
- bize de bekleriz. demesi
Çayı demle, telefon et, çağır ki anlayalım beklediğini değil mi ama

Bir de sık sık "başkan" kelimesini kullananların çoğu boş gereksiz adamdır. Net.
  • diyecevaplandı  (17.06.24 17:33:01)
Burası Türkiye

  • sekizdokuzon  (17.06.24 18:18:23)
"Burası Türkiye" +1

Ayrıca "tüketmek", yemek ve içmek anlamında kullanılırsa gerçekten yalan konuşmak oluyor. Tüketmek anlam olarak yemek demek de değil içmek de değil. Azaltmak, azaltıp yok etmek demek.

İnatla bunu kullananlar var, biri de "daha kibar oluyor" demişti, en temel ihtiyaçları ifade etmek kabalıkmış gibi.

Kısacası,

İnsanların ağızlarından çıkanı kulaklarının duymamasına, düşünmeden konuşmalarına çok sinir oluyorum.
  • muhayyer divan  (17.06.24 19:03:03)
Sorun yok

  • alfired  (17.06.24 19:31:56)
- uza
- mental

  • deartheodosia  (17.06.24 20:34:08)
-Aynen

  • kaptan memo  (17.06.24 22:02:20)
Nanay, auvv sıkıntı, yatak yapmış, yatak sarmış, subap vuruyo, gayış,sekromeç, gırank, hatasız, şase podye, kartel (karter)

  • hebanon  (17.06.24 22:29:22)
-yav he he
-tamam sensin

  • beetlejuice  (17.06.24 23:21:55)
"sıkıntı yok" basi cekebilir benim icin.

onun yaninda yeni jenerasyonun kullandigi bircok kaliplasmis soz obegi...

- yemin edebilirim ama ispat edemem

- şuna patladım / buna gümledim

yani aslinda kullansinlar beni ilgilendirmiyor cunku onların kullandığı yerlerde zaten ben olmuyorum ama herkes kullanır oldu, o biraz itiyor beni.
  • supergirl  (17.06.24 23:25:07)
Bakarız +1
Ok
-yor olacağım tarzı tüm cümleler

Gözüm seğiriyor bunları duyunca/okuyunca.
  • chicha_v2  (18.06.24 00:20:18)