Yunanistan vizesi için püf noktaları

Nelerdir?
Hazır randevu almışken Tecrübeli arkadaşlar neler tavsiye ederler?
Bu arada ilk defa bir vizeye başvurdum, asgari ücretle Bir iş yerinde 4 seneden fazladır çalışıyorum. Hanım tarafı ve hanımın dayıları teyzeleri orada benim eşim de daha önce defalarca vize aldı, bana da kolay verirler mi?
Birde 15 aylık bebe var, onun için de başvurduk

yunanistan ozeli degilde genel shengen icin konusayim.

1. belge, plan ve soylemlerinde durust ol.
2. maddi manevi gucunu temsil eden herseyi destekleyici dokuman olarak ekle.
3. geri donecegine kanaat getirebilecek her turlu destekleyici dokumani ekle.
4. tum dokuman ve planlari sanki memurmussun gibi incele. bir yerde tutarsizlik, mantiksizlik, eksiklik varsa gitmeden hallet.
  • buenosdias  (13.06.24 23:28:29)
valla daha dün taze elimize ulaştı kendisi. tek püf noktası açık ve soru işaretine mahal vermeyecek şekilde destekleyici belge sunmak. arkadaş mesela 6 gün tatil için hesapta 1000 eur bile göstermemiş ve otelleri de henüz ödememiş. adamlar tabi kardeş sen 1000 eur bütçeyle hem otel ödeyeceksin hem de 6 gün tatil mi yapacaksın, sie demişler.
yunanistan'da ya da başka avrupa ülkesinde akraba olması bence dezavantaj. direkt yanına yerleşir mi diye bakıyorlar. ama tabi siz beyan etmeseniz bile onlar biliyor olacak. bebekle seyahat en azından bak gidip döneceğiz mesajı verebilir.

  • wild honey suckle  (14.06.24 07:27:57)