En köylü önyargınız nedir?

Ben kısa boylu insanların sinsi, anasının gözü olduğunu düşünüyorum. Sizde neler var?

Beyaz tenlilerin zengin, sarışınların züppe, uzun boyluların genelde aptal olduğunu düşünüyorum. Ama köylü değil, yedi cetten şehirliyim.

  • prole  (13.06.24 18:08:16)
Büyük memeyi daha güzel buluyorum.

  • gabe h coud  (13.06.24 18:08:54 ~ 18:10:03)
Erkeklerin sorumsuz ve ben merkezci olduklarına inanıyorum.

  • muhayyer divan  (13.06.24 18:16:55)
dövmeli insanların hedonist olduğunu düşünüyorum.

  • biravekahve  (13.06.24 18:20:09)
İnsan ilişkilerinde memlekete bakıyorum. Partiye de bakıyorum. İlginç olan bununla ben de karşılaşıyorum. İş yerinde yeni tanıştığım bir kız bana direkt sende CHP'li tipi var demişti. (CHP'liyim)

  • dissendium  (13.06.24 18:28:10)
Burca göre insan kategorize ediyordum, o bayağı geçti.

  • sekizdokuzon  (13.06.24 18:29:27)
Bı seksüelliği hedonistçe buluyorum.

  • Amaranta ursula  (13.06.24 19:20:41)
ben genel olarak önyargılı bir insanım zaten. bir insanın bakışları, kıyafeti, memleketi, mesleği, ailesi ile olan ilişkileri, okuduğu okul, güzellik derecesi, boyu, kilosu, her şeyi benim için kriter.

bunların hiç birinin köylülükle alakalı oldugunu sanmıyorum. şehirde doğdum büyüdüm, köylüleri sevmem. avam önyargısı dersen belki kabul ederim :) ama bence asıl önyargı asilzadelerde var. önyargı o kadar kötü bir şey değil bence.
  • abelardo  (13.06.24 19:23:31 ~ 19:25:02)
Mühendislik, mimari, tıp gibi teknik konular dışında kısa mavi/yeşil saçlı + septum halkalı gördüğüm ya da bıyıksız uzun sakallı birinin fikirlerini ciddiye alamıyorum. Işid sakallıların fikirlerini teknik konularda da ciddiye alamıyorum. Bunlar dışında da tipe göre inanılmaz insan ayırırım. Yanılma oranım çok düşük.

  • nawar  (13.06.24 19:31:31)
Somon füme ve havyar yemem, gereksiz bulurum.

Bir de kendimde asla çözemediğim ve bu konudan utandıgim şey: kapalı birini görünce otomatik olarak AKP'li olduğunu düşünüyorum. İnsanlar kizabilir, haklılar. ben de düzeltmeye çalışıyorum.
  • fraise  (13.06.24 19:38:49)
Bu başlıkta kimseye kızmıyoruz :) @fraise

  • sekizdokuzon  (13.06.24 20:08:10)
Suv araç kullananra aşırı önyargılıyım nasılsa bişey olmaz diye çok kötü kullanıyorlar hem kadın hem erkek özellikle dayılar grubu. Böyle tiplerin arkasından sağında solunda fazla durmuyorum şerit tutamıyorlar genelde. Bir de Trabzon, Sakarya, Kocaeli diyorum :D

  • titanic kemancısı  (13.06.24 20:13:43 ~ 20:15:52)
Alt çenesi üst çenesine göre önde olan insanlara güvenmiyorum. Belli komedyenlere gülen insanları avam buluyorum, bu insanlarla muhabbeti kesiyorum. Belli el ve tırnak yapıları belli özellikler çağrıştırıyor (mesela kesin iyi yemek yapıyordur ya da kesin sinsidir gibi) ama bunu tam olarak açıklamaya kelimelerimin gücü yetmedi sdfgd.

  • inawen  (13.06.24 20:14:36)
ateist biri olarak, alevilere direkt "iyi insandır" diyorum. 2,3-0 önde başlıyorlar skalamda.

  • hops  (13.06.24 20:16:52)
üst dudağı ince olan insanlar sinsi değil mi? hatta incelik ile ters orantılı.
Bir de uzun boylular : (
ve daha, rasyonel bir seviyeye indirebildiğim halde enerji, astroloji, burç konuşan insanlar : (
  • sparkle kiddle  (13.06.24 21:08:28 ~ 21:18:04)
Nazara çok inanıyorum :)

  • numlock  (14.06.24 07:32:59)
Kadın düşmanlığı yapan erkeklerin iktidarsız veya küçük pipili olduğunu düşünüyorum. Redpillciler dahil.

  • kaptan maydanoz  (14.06.24 09:32:43)
ferrari kullanan hırsız orospu çocuğudur falan :)

  • OgutucuRecep  (14.06.24 10:00:01)
şöyle düşününce utanç verici olduğunu farkedip yazmaktan vazgeçtim :)

  • foolrules  (14.06.24 10:04:54)
Cep telefonunu ön cebinde taşıyanlar
Cüzdanını göt cebinde taşıyanlar
Akp' liler

bu şahıslara karşı önyargım var.
  • kumandanim  (14.06.24 10:36:56)
hem dindar olup hem pipi gibi kelime kullananların gizli kaşar olduklarını düşünüyorum.

  • geveze yazar  (14.06.24 10:55:07 ~ 11:00:43)