Atina'da yeme-içme

Bayramdan sonra Atina'ya gidiyorum kongre sebebiyle. Kongre dışında çok zamanım olur mu bilmiyorum ama gitmişken temel yerleri de bi gezip görme niyetim var tabii. Onun dışında şurda bunu ye tarzı (Kostas'ın souvlakisi çok popüler mesela onu biliyorum) önerileri, ya da akropolis'e git tadında olmayan turistik tavsiyeleriniz varsa alabilirim. Teşekkürler

akropolis çok sıcak cayır cayır. bence onun yerine vaktiniz olursa plaja gidin :D. gidecekseniz de bilet alın önceden akropolise. çok sıra var.

taksi lazım olursa freenow veya uber kullanın.

kokteyl severseniz baba au rum (kokteyl bar ama pizası çok iyi :D), the bar in front of the bar
  • jülsezar  (12.06.24 13:15:46)
@jülsezar

Sıcak konusunda endişeliyim evet ama Atina'ya gelmişken akoropol'e gitmemek olmaz ya şimdi :) bi de çocukluğumdan beri her yaz tatilinde İzmir civarı antik kentleri geziyoruz ailecek, güneş tepedeyken açık alanda antik kent gezme tecrübem var az çok. Sağ salim çıkarım diye umuyorum :d bilet alma konusunu iyi hatırlattınız teşekkürler
  • nundu  (12.06.24 13:22:26)
O thanasis’de giaourtlou kebap ye kesinlikle.
Pire ye geçersen - bence geç- metro ile çok kolay zaten jimmy’s de öğlen rakısı.
Genel olarak yiyip içeceğin her şey çok başarılı olacak zaten
  • wild honey suckle  (12.06.24 14:14:32)
Baba au rum - a for athens’in terasi ve six dogs’ta kokteyl.
Brettos: likor
Plaka bolgesi: bira veya uzo-meze
Restoranin adini hatirlayamadim ama mutlaka souvlaki yiyin, acropolis’in orda sira sira (nevizade gibi) mekanlar var, oralar da guzel
Bir de sokak simidi yiyin mutlaka. Bizimkilerden farkli olarak cok tok, ici dolu bir simit. Cok cesitleri oluyor ama cikolatalilari sahane. Bir tanesini bitirememistim kahvaltida.
  • mor oje  (12.06.24 14:39:45 ~ 14:52:05)
Biraz önce şöyle bir şey gördüm Akropolis için üzgünüm.

x.com

Tavsiye olarak çok şanssız olman lazım kötü mekan, kötü yiyecek yok bizim kalite çok düştüğünden midir nedir nereye girdiysek memnun ayrıldık biz :)
  • chicha_v2  (12.06.24 17:46:24)