Taksitli alışveriş yapamıyorum?

Edit: Oha kozmetiklerde taksit yokmuş. Niye olm ne alaka.
Neyse.

Mağazaya gidip alsak orda da mı taksit yapılmıyor?

Boyner ve Sephora'da taksitli alışveriş yapamıyorum, neden olabilir?
Normalde kullandığım, içinde limit olan, internet alışveriş limiti dolmamış 2 ayrı kredi kartıyla da denedim, ikisinde de olmadı bu iki internet sitesinde.
Bilmediğim bir yasak falan mı getirdi Mehmet Şimşek reyis?
Parfüm almaya çalışıyorum, kozmetiklere mi taksit yapılmıyor acaba?

Çok uzun zaman önce kozmetik ürünlerinde taksit yasaklandı.

  • michael_knight  (10.06.24 13:41:05)
  • kobuzchu kiz  (10.06.24 13:41:32)
Ben editleyene kadar cevaplar gelmiş teşekkür ederim.
Mağazadan alışveriş yapsak yine taksit olmuyor mu o zaman?
Ya da tek çekim yapıp sonradan banka uygulamasından taksit talep etme durumu olabilir mi?
(Akbank Axess)
  • pianeta  (10.06.24 13:42:09 ~ 13:43:05)
Hiçbir şekilde taksit olmuyor.
"Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek kuyum, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz."

  • michael_knight  (10.06.24 13:42:53)
kozmetik konusu tamamen lobicilik ile geldi.

  • gabe h coud  (10.06.24 14:36:25)
kozmetik yAsağı var ama bazı kartlar örneğin internet alışverişine taksit yapıyo örneğin trendyoldan alışveriş yaptın, içeriğe bakmıyo taksit yapıyor peşine.

  • red g  (10.06.24 17:38:37)
trendyol/hepsiburada gibi sitelerden de alınamıyor taksitle maalesef. peşin ödemelere iki-üç taksit yapıyordu bankalar ara ara ama artık onlar da yok. kozmetik/cilt bakımda taksit yasağını kesinlikle anlamıyorum. bir ürün alacağım en az bin lira zaten bir de birkaç ürün olunca trink vermek üzüyor.

  • anna sun  (10.06.24 20:22:36)