Trafik kazasıyla ilgili tuhaf bir durum

Sevgili Mordorlular Merhaba,

Yaklaşık 3 hafta önce trafikte dururken arkamızdan bir kamyon çarptı. Olay şansa polislerin önünde gerçekleşti ve tutanağı da polisler doldurdu hemen. Karşı taraf %100 kusurlu ve kabul ediyor. Tutanakta sürücü belgesi bilgileri ve sigorta bilgileri yer alıyor.

Araba karşı tarafın sigortasının yönlendirmesiyle bir servise gönderildi ve eksper inceledi.

Ancak eksperin raporunu girebilmesi ve sonrasında tamirin başlayabilmesi için karşı tarafın sürücüsünün ehliyet önü ve arkası gerekiyormuş. Karşı taraf ehliyetini kaybettiğini söylüyor. E-devletten sürücü belgesi raporunu indirip iletmesini istiyoruz ancak bir haftadır oyalanıyoruz.

Eksper telefonu açmıyor ve servise de belge toplama işinin bize ait olduğunu söylemiş. Ne yapabiliriz hızlandırabilmek için süreci, böyle bir durum duyan gören var mıdır?

Her iki tarafın da kaskosu yok sadece sigortası var.

sizle aynı durumda kalsam yapacağım işlemler;
1- sigorta şirketine telefon ve mail, mail içeriğinde 1 hafta süre veririm, 1 hafta içerisinde sıkıntı giderilmezse kendi tamircime gideceğimi belirtirim
2- 1 hafta içinde dönüş olmazsa kendim yaptırırım (serviste yaptırıp mutlaka fatura alırım)
3- sigorta şirketi ve araç sahibine karşı icra takibi başlatırım.
(not: avukatım. daha pratik bir yöntem var mıdır bilemiyorum.)
  • trajikomix  (09.06.24 21:49:22)
çok teşekkürler. peki edevletten Motorlu Araç Sigortalarında Eksper Atama (Tüzel Kişi) özelliğini kullanarak yeni eksper atasak sizce farklı bir yol olabilir mi?

  • goks  (09.06.24 22:24:57)