Ons altın

Nereye gider sizce ?Son günlerdeki bu düşüş bir alım fırsatı olabilir mi ?

cihat çiçek dedemiz diyo ki; enflasyonun %75 olduğu yerde ( yersen ) %50 faizle vadeli mi yapılır. altın varsın düşsün, dibini sıyırırım diyo. ytd diye de ekliyor tabii.

  • spirit crusher  (09.06.24 14:40:16)
Birkaç gün önce ABD tarım dışı ihtihdam verileri açıklandı. Beklenenden 350 000 daha fazla kişinin işe yerleştirildiği görüldü. Bu durum dünya Gümüş fiyatlarında yanılmıyosam %3,5, altın fiyatlarında da yine yanılmıyorsam %1,5 luk bir düşüşe neden oldu.

Amerika bitti, öldü, dedolarizasyon başladı falan diye bir söylem var ya. Örnek burada işte ABD deki 350 000 kişi Dünya kıymetli maden piyasasını alaşağı edebiliyor.

Yani altın bir şekilde artacak ama bu düşüşler son mudur, alım fırsatı mıdır konusu karışık biraz. Amerika Altın fiyatının artışını elinden geldiğince frenliyor ve frenleyecektir.

Sen bu aralar faize yönel bence. İyi bir para piyasası fonu al.
  • Mirket  (09.06.24 14:44:40)
cihat çiçeği boşverin adshahda altın düşse de alıyor çıksa da alıyor hep haklı kendince. laf ebesinin teki. o mantığa göre her şey alınır zaten, ayrıca altın vadeliden daha mı çok getiriyor sanki

evet şu an geri çekilme alım fırsatı gibi görünüyor, ama hedef ve vade nedir, bunlar önemli tabi
  • abelardo  (09.06.24 14:45:09)
altın gümüş fiyatını abd verileri düşürmedi. çin'in alımları durdurduğu ortaya çıkınca kaçış başladı bu metallerden.

  • bussuru1  (09.06.24 15:02:40)