Anneler neden hayırsız evlatlarını daha çok severler?

Bilimsel bie açıklaması var mı. İşe yaramaz hayırsız annesine bakmayan hatta kendini acındıran bazen parasına göz koyan Evlatlara acır kendisine bakmamasına rağmen onları düşünür üzülürler. Hayırlı olanların da kıymeti bilinmez

stokhölm sendrom

  • pavlis  (08.06.24 16:35:05)
Kendilerini suçlu olarak görürler çünkü, düzgün yetiştiremedim, onun aslında kalbi çok iyi diye.

  • numlock  (08.06.24 16:35:27)
Daha çok sevmiyorlar aslında. Sadece sorun çıkaran çocuğu koruma iç güdüsüyle yaklaşıyorlar. Bu çocuğum sıkıntılı onu korumam lazım gibi düşünüyorlar. Ama sıkıntısı olmayan çocuğa daha az ilgi göstermesi adaletsizlik yaratıyor. Sorun yaratan çocukla ilgilenmekten diğeriyle ilgilenemiyor. Onun korunmaya muhtaç olduğunu düşünüyor. Ben bu konuda uzman değilim sadece tahmin yürütüyorum.

  • rock n roll  (08.06.24 16:40:05)
Anne de sağlıklı olmayabilir örneğin narsistik anneler kendilerine bağımlı ve güçsüz çocuklardan daha memnun olurlar ama aslında gerçekten de o kadar sevmezler böyle çok seviyorum fedakarlık yapıyorum modunda takılırlar vitrin olarak, bunu genellemek çok zor

  • titanic kemancısı  (08.06.24 17:08:57 ~ 17:09:47)
eşisözlüğün en meşhur başlığı
eksisozluk.com

  • abelardo  (08.06.24 18:41:25)
Bence anneler özellikle hayırsız evladı değil de o evladın belirli bir özelliğini seviyor. Hayırsız evlat aynı zamanda zengin, araba sahibi, iyi bir konumda iş sahibi olabiliyor ya da sadece cinsiyetinden ötürü seviliyor.

  • gnosis  (08.06.24 18:56:31)