Bu marulun cinsi nedir?

En sevdiğim marul cinsi bu ama her zaman marketlerde bulunmuyor. Küçük bir toprağım var, tohum olarak alıp oraya ekip kendim yetiştirmek istiyorum.

i.imgur.com

Teşekkürler.

Kıvırcık marul.

  • Amaranta ursula  (08.06.24 14:52:04)
Normal kıvırcık marul, bir de markette pazarda yaprakları uzunlamasına görürsün tezgahta kıvırcığın yanında, ona da çin marulu deniyor, onun da tadı güzel

  • grimavi  (08.06.24 14:52:18 ~ 14:54:13)
bu kıvırcık diye geçiyor. marul daha kıvrımsız olan

  • exlibris  (08.06.24 15:04:09)
bu kıvırcık. marul düz oluyo. Karaköy alt gecidinde falan tohumları var.

  • anlatamıyorum  (08.06.24 15:42:08)
Farkını yazdığınız için teşekkür ederim :)

  • hayirsiz  (08.06.24 15:43:42)
bunu bir bakışta bilmek, farkını anlatmak hatta yazarak göstermek her yiğidin harcı değildir. köyde en aşağı birkaç sene yaşamış, her yaz tatili ailesi tarafından zorla köye götürülmüş, köyde kaldığı süre boyunca halalarıyla beraber bahçeye inip bunu toplamak gerekir. toprak emek ister, markette gördüğünüze aldanmayın. ticarete dönen ve isimlendirilen şeylere çok güvenmeyin.
fotoğraflara baktım ve isminin kıvırcık olduğuna kanaat getirdim. benden köylüsü varsa buyursun o da yanıtlasın.

  • pavlis  (08.06.24 16:00:02)
Marullar kendi içinde
Göbek marul
Kıvırcık marul
Marul
Çin marulu diye dörde ayrılırlar.

Birinci fotoğraftaki marul vasıfsız olan ve üçüncü sırada yazdığım, adının önünde bir sıfat olmayan maruldur.

İkinci fotoğraf çekim açısı itibariyle kıvırcık marulla vasıfsız maruldan biri olup tam anlaşılamamaktadır.
  • Mirket  (08.06.24 18:57:42)