Fırın şalter atması

Şimdi 1 senelik fırın ve indüksiyon beraber olan bir set var.
Totalde 3 kablo ile hepsi çalışıyor yani.

1 senedir sorun yoktu. Bundan 2 önce kadar elektrik şirketi buradaki trafolarda bir çalışma yaptı.
O dönemden beri haftada bir fırın ev içindeki ve dışarıdaki ana şalteri attirmaya basladi. Ilk baslarda bir kere yapti, devam etti. Haftada 1 kere falan oldu. Bazen hiç sorun olmadi.
Dün öğlen 15-20 dk calisti sonra salter atti. Simdi baslattigimiz an atiyor ve buna ek olarak ev sahibinin evinin de salterini attiriyor.

Ev sahibi yanlış hatırlamıyorsa paylastigimiz tek şey topraklama. Onun dışında ikimizde ayrı hat var.

Indüksiyon ocaklar hiçbir şey yapmiyor, 4 unu de açıp sona getirdik sorun yok.

Bu noktada sizce olaylarin trafo sonrası başlaması sebebiyle mi sorun var?

Yoksa fırında mi bir sorun var? Hala garanti altında haliyle arayabilirim sirketi.

Belki fırında kaçak vardır, sizi çarpmak yerine sigortaları attırıyordur.

  • Mehmettheslim  (02.06.24 15:23:49)
Ben de böyle olabiliyor diyorum. O yüzden yarın gene tekrar deneyeceğim. Çünkü geçen seferlerde böyle olduğunda sonra tekrar olmadi ama dünden beri sürekli atiyor.

  • logisticsmanager  (02.06.24 15:33:14)