Erkekler yaslanmamak icin ne yaptiniz

Su ana kadar? Gunes kremi ile gunu gecistiriyotum ama daha fazlasini yapabilirim diye hissediyorum

Yaşlanmayı kafaya takmayabilirsin. Ben takmıyorum.

  • prole  (02.06.24 12:14:24)
hiçbir şey yapmadım.
spor olabilir. onu da yaşlanmamak için değil fit olmak için yapıyorum.

  • tabudeviren  (02.06.24 12:22:47)
Çok yememek, stresten kaçınmak, sigara ve alkol kullanmamak, spor, bol su, şekerden uzak durmak, botoks, mezoterapi, regenera

Çok gülmek, modunu değiştirmek.
  • gabe h coud  (02.06.24 12:26:20 ~ 12:26:58)
@prole +1 aslında yaşlılıkla ilgili yıllarca hep olumsuz laflar duyduğumuz için öyle hissediyormuşuz. bunu kim diyor dersen tabiki kuantumcular. ama bana mantıklı geliyor. beyninde dönen cümleler senin hayatın oluyor maalesef modern dünya denen zevat bizim korkularımızla ayakta kalıyor o yüzden durmadan korku pompalıyor yaşlılıkla ilgili söylediği şeyler de bundan ibaret tamemn. hatta bir hocamız ölümün bile çok hoş olduğunu anlatmıştı. tabi korkudan ödümüz okumuza karışmıştı. henüz hazır değiliz onu şeker görmeye.

  • geveze yazar  (02.06.24 12:32:05)
Önce kafanın yaşlanmaması lazım. Farkındalık ve bol bol okumak gerekiyor.
Abartısız ve ömür boyu sürdürebileceğin bir dalda spor
Sigara kullanmamak ve kullanılan ortamlardan uzak olmak
Alkolde sosyal içicilik (Ki bu benim yumuşak karnım oldu.)
Sağlıklı, dengeli beslenmek,
Cozur cozur yanmayı kapsayan deniz tatillerinden uzak durmak
Sağlık konusunda bilgili olmak
Bol su tüketimi
İyi bir güneş kremi ve yazın kapalı kıyafetler
Çepeçevre kenarlıklı şapka (Bunu uygulamadım ama cilt doktoru illa ki diyor)
Dikkatli seçilmiş arkadaşlar ve mümkün olduğunca stresten uzak yaşamak
Yoga iyi bir öneri olabilir de yapmadım. Soft bir dindarlık da olabilir.
  • Mirket  (02.06.24 12:33:11)
*evlenmemek (uyumlu bir eş ile evlilik ömrü uzatabilir ancak günümüzde çoğu kadın fettan ve memnuniyetsiz)
*sigara kullanmamak (bu çok önemli. sigara içen birisinin başta cildi olmak üzere tüm organları çabuk yıpranıyor)
*alkolden uzak durmak (azı karar çoğu zarar)
*gece hayatından uzak durmak (gençkten tamam ama 25-30dan sonra bünye kaldırmaz)
*düzenli ve yeterli uyumak (bu da çok önemli, 6 saat uyuyorum yetiyor diyenler haksız)
*stresten uzak durmak (vücudun gizli katili)
*toksik insanlardan uzak durmak (böyle insanlar vücudu çok yıpratır, hastalık sebebidir)
*çok düşünmemek (düşünmek ve kafaya takmak, kafada kurmak yıpratır)
*düzenli spor (hayatın bir parçası haline getirmek gerekir, aksi halde bağışıklık düşüyor)
*en önemlisini unutmuşum. çok fazla çalışmamak. çalışmak yıpratır ve yaşlandırır
  • abelardo  (02.06.24 12:38:52 ~ 13:41:31)
Yaslanmamak kısmını bilmiyorum ama yaslanirken de sağlıklı olmak icin;
Haftada 4 gün strength training.
Iki ya da üç gün yürümek (1 saat +)
8-9 saat uyumak
Simdi bir de akdeniz diyetine bakıyorum.
  • logisticsmanager  (02.06.24 12:53:24)
hiç bir şey yapmıyorum. genetiğim sayesinde 10 yaş küçük gösteriyorum.

  • benibulmanlazim  (02.06.24 13:00:21 ~ 13:01:16)
bana geçende birisi 34 yaşında gibi durmuyorsun 25-26 yaşında gibisin demişti. aynı şey annem için de geçerli. yaşından daha genç gösteriyor. genetik çok önemli.

ben hiçbirşey yapmadım dersem yeridir. öyle kremler vb. hayatımda olmadı. çok fit birisi değilim ama hayatımda arada sırada spor olmuştur.

stressiz yaşamaya, kafaya takmamaya çalıştım.
çok su içen birisiyim.
sigara içmiyorum.
alkol de çok nadiren.
  • false pretension  (02.06.24 13:25:58)
genç görünen bir anneden doğdum.

  • Mehmettheslim  (02.06.24 13:40:37)
Herkes kafaya takmamak yazmış ama nasıl kafaya takılmadığını söylememiş. Yahu o kadar boktan insan ile iç içe yaşıyoruz ki illa biri sinirimizi bozuyor, kafaya takıyoruz.

  • morfeus emmi  (02.06.24 21:54:58)