Altından Dönüşümlü Kur Korumalı Mevduat hakkında birkaç soru?

- 3 aylık mevduat açarsak ve vade dolunca yenilemek istersek yenileme talebini nasıl yapıyoruz?

- Yenilediğimiz zaman "ana para + faiz + vars kur farkı" hep birlikte mi kur korumasına alınıyor?

saat 11'deki kur ile hesaplama yapılıyor ve para hesabınıza dönüyor. bir gün önceden müşteri temsilciniz ile görüşüp devam etmek istediğinizi söylerseniz, mevduatı döndüğü gibi tekrar kkm'ye atar. burada pek "1 gün düşüneyim" gibi bir esnekli yok artık. faiz + kur farkı öyle zannediyorum dahil edilmiyor, ilk kkm çıktığında dahil edilebiliyordu, fakat şimdi aynı ana parayı döndürmenize, vade dönüşü devam etmek istemezseniz de, ertesi gün olsa bile tekrar girmenize izin vermiyorlar.

diye biliyorum, geçen sene bir süre kkm maceramız oldu oradan tecrübe ettiklerim. çıktı bir daha giremedik. sözlükten mesajlaştığım insanlar oldu, bazıları girebilmişler falan ama onlar yurtdışında yerleşiklermiş falan...
  • malheiros  (31.05.24 18:02:52)