Yunan adalari kapida vize nedir?

Ve bu vizenin gittigimizde verilmeme ihtimali var mi?
Normalde vize ret olabiliyor ya burada da o durum olur mu?
Benimle gelecek arkadasim issiz 2 -3 yildir ama bir sekilde geciniyor. Babasi para veriyor. Ama issiz oldugundan vize alamiyor. Yunan adalarina gitsek yalniz kalir miyim "kapida" diye dusunuyorum.

limanda vize alacaksınız. alacağınız vize sadece adalarda gezmenize yarıyor. bu vizeyle başka yere gidemezsiniz.

  • ankarakecisi  (30.05.24 19:57:07)
Peki arkadasima verilmem ihtimali? Cunku vize danismanlik sirketleri bu kadar suredir issiz birine imkansiz dediler shengen icin?

  • Kittie  (30.05.24 20:23:29)
Belgeleri önden gönderiyorsunuz ama gitmeden sonuç belli oluyor mu onu bilmiyorum

Bir de misal ido ya baktım (bu tarz acenta seçmek zorundasınız)
çalışma ile ilgili belge yok. Banka hesabına bakıyorlar ama iş önemli değil gibi.

egeadalari.ido.com.tr
  • jülsezar  (30.05.24 20:39:16)
Schengen ile kapı vizesi aynı şey değil. Kapı vizesi kapıda alınmıyor. Tur şirketine istenen belgeleri gönderiyorsunuz. Reddedilirse o aşamada reddedilir.

  • dissendium  (30.05.24 20:43:53)
  • nhk ni youkosu  (30.05.24 21:44:10)
bu arada yunan adalari vizesi her adada gecerli degil. yani bir vizeyi bir ada icin veriyorlar. her ada icin ayri vize almak gerekiyor. birinden aldiginiz vize digerinde gecerli olmuyor.

  • Sour  (30.05.24 21:58:59)
Verilmeme ihtimali var mı ne demek?

  • doharkoman  (31.05.24 00:37:34)
Doharkoman: olmaz sen giremezsin derler mi demek istedim iste.

  • Kittie  (31.05.24 07:24:37)
bence eziyet. hem neredeyse aynı parayı veriyorsun hem de 1 haftalık vize çıkıyor. ayrıca limanda saatlerce bekleyenler olmuş geçen. en mantıklısı git vize al çıkara belki uzun da çıkar. limanda da elini kolunu sallayarak geçersin.

  • wild honey suckle  (31.05.24 08:05:25)
Reddedilenlere seyahat tarihinden bir gün önce haber veriliyor demişti bana acente. Ama daha reddedilen olmamış sözde.

  • inawen  (01.06.24 00:05:32)