is değiştirme

mevcut iş: 150k tl brüt aylık, 1.5 maaş bonus, kurum katkılı bes, günlük yemek:250tl, özel sağlık sigortası, şirket aracı. bu şirkette kıdemim 6 seneye yakın. iş çok rahat. stresi az.

potansiyel iş: 230k tl brüt aylık, 1,5 - 2 maaş bonus, kurum katkılı bes, özel sigorta, günlük yemek:250 tl, şirket aracı
bu firma daha yoğun iş anlamında. title olarak bir tık üst.

iki firma da istanbulda ve kurumsal firmalar

değiştirme diyenler?

tabi ki değiştirin. 6 yıllık tecrübeyle bu şartları nasıl elde ettiniz? kutlarım valla, işiniz zor bir iş olmalı

  • ashleybon  (29.05.24 19:28:10)
emekliliğin yakın değilse ve ikinci iş tamamen hayatını esir almayacaksa değiştir. aynı işte kaldığın sürece şirketin karlı çıkar.

  • elvan abeyiylegezse  (29.05.24 19:28:32)
Brüt maas aylık olarak azalmıyor mu nasıl sabit yaziyorsunuz

  • mirty  (29.05.24 19:55:14)
Degistir

  • mor oje  (29.05.24 20:24:01)
değiştirme abicim. mevcut gelirin orta üzeri. iş çok rahat diyorsun. bu dünyaya bir daha gelmeyeceksin, bir daha bu yaşta olmayacaksın. elindekinin değerini bil. yapmak istediğin şeylere zaman ayır. yeni iş bilinmez olacak. belki üstündeki ile veya yanındakilerle anlaşamayacaksın. belki beklediğinin çok üzeri yoğun/stresli olacak. 3 kuruş için bu riske gerek yok. bence.

  • unabomber  (29.05.24 21:05:27)
Benim 150.000TL maaşlı ve stressiz rahat bir işim olsaydı değiştirmezdim. Ama ben hırslı bir insan değilim. Rahat bir insanım.

  • pispinti  (29.05.24 21:29:19)
Manager - Senior Manager titlelar herhalde. Ben geçerdim.

  • gabe h coud  (29.05.24 21:46:04)
ben bi tek günlük yemek ücretini tutarsız buldum
değiştir

  • mantık  (29.05.24 23:09:36)
temmuz zammı dahil değilse direk değiştir. Dahilse çok da gerek yok bence. aradaki fark yaşam kalitenizi değiştirmez. Çok fazla kredi ödemeniz borcunuz falan yoksa.

  • cassey  (30.05.24 12:04:04)
Yeni geçeceğim iş bana kariyer, gelişim, farklı ufuklar farklı kapılar açmayacaksa asla değiştirmem. Brüt maaş üzerinden tahmin ettiğim maaş artışı önemli değil.

  • Nocturne  (30.05.24 12:08:01 ~ 12:09:06)