Bir türlü kan verememek hakkinda

Kan veremiyorum dostlar. Kan ihtiyacı olduğunda gidiyorum senin kanın yüksek sınırda alamayız karaciğerin için bu durum zamanla risk teşkil eder muayene ol vs diyorlar. İnternetten bakıyorum önemli bir şey değil gibi. Nedir bu kan fazlalığı neye yol açar, ne yapmam lazım ilaç mı veriyorlar yoksa diyetle vs düzeliyor mu

Hocam sendeki kan fazlalığı olumlu anlamda bolluk anlamında değil, kanındaki bazı değerler yüksek sınırda yani vücudunda tuhaflık var buna bir baktır anlamında

Karaciğer enzimlerinde bir anomali var, bu sarılığın bir türüne, siroza çeşitli hastalıklara yol açabilir

Yani şu an karaciğerin bir tuhaf çalışıyor, bunu bir doktora göstermen gerek, onlar daha kapsamlı bir kan testi yapıp seninle konuşurlar

Muhtemelen artık karaciğerini yormayacak bir diyet önerilecek, aşırı tatlı, yağlı, tuzlu, acı yedirmeyecek ve yılda 1 düzenli kan testi önerecekler takip için
  • grimavi  (29.05.24 15:37:56 ~ 15:41:13)
Dahiliye/hematolojiye git hocam. Gerekiyorsa,tedavi omarak bir miktar kanını alıp atıyorlar, bir süre takip ediyorlar. Ara ara kan alınarak kontrol edilemezse ilaçla kan üretimini baskılıyorlar.
Ama, doktora git lütfen

  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (30.05.24 08:30:21)