Motor kaskı ve kilidi

Merhaba. 50 cc bir motor aldım, ilk motorum. Ancak kask ve kilit konusunda biraz kafam karıştı. Öncelikle kask olarak dışarıda gördüğümüz motor kasklarından ziyade daha kibar bir şey istiyorum, belki vintage gibi bir görünümlü olabilir çok bilmiyorum açıkcası. Nereden bulabilirim? Tabi aynı zamanda sağlam da olmalı, bu tarz modeller sağlam olma derseniz normal bir kask önerisi de alabilirim.
Kilit için ise hangisi daha güvenli olur, zincir mi, kalın yuvarlak bisiklet kilidi gibi olan mı, bir de tekere takılan varmış sanırım o mu? Hangisini tavsiye edersiniz ve nereden almalıyım?
Şimdiden teşekkürler

kilidi uzun al. her zaman tekere bağlayamayabilirsin. 50lik motor için korkma çok iyi bir marka değilse çalan olmaz. kaskta ceza yememek için önü şefgaf korumalı olanlardan alabilirsin. internette çeşit çok.

  • mikahakkinen  (27.05.24 09:01:03)
Öncelikle hayırlı olsun.

Dediğin kasklardan istiyordum ben de ama çok çok güvensiz olduğunu söylediler almadım.
Yarım kask denilen kasklardan aldım gayet memnunum. ECE belgeli vizörlü bişey al çünkü hızlı giderken yüzüne sinek böcek vs çarpıyor. Bi de güneş tersten geldiğinde kaskta bi düğme var güneş gözlüğü gibi iniveriyor hemen.

Bisiklet kilidini unut. İyi bir zincir (kesilmesi çok zor olan ve koruma kılıfı olanlar var) İyi bir kilit kombinasyonu yap. Tekere takılanlardan da aldım ama onu bağlayabileceğim yer olmadığı zamanlar takıyorum disk kilidi diye geçiyor diskteki ufak boşluklara takılıyor alarmlısını al zorlanınca alarm veriyor.
Hırsıza kilit dayanmaz sözünü de unutma bu arada :)
  • infernalcadre  (27.05.24 09:07:52)