Nefes alırken zorlanmak - ses gelmesi

not: hasta değilim (yani grip vs. değilim).

2-3 haftadır nefes alırken biraz zorlanıyorum sanki. hatta o yüzden merdiven inip çıkarken hızlı yoruluyorum.
son 2-3 gündür biraz daha belirgin hissetmeye başladım, sanki ciğerlerimi tam şişiremiyormuşum gibi hissediyorum. daha doğrusu tam şişirmek için zorlanıyorum gibi.

bir de öğlen 1-2 tane bir şey taşıdım, yine nefesim müthiş azaldı, o sırada derin nefes alırken ıslık gibi bir ses çıktı ciğerimden. tek seferlik değil, dinlenene kadar sürekli olarak çıktı bu ses.

bunlar neyin belirtisi olabilir?
kbb'ye mi gitmeliyim veya ne tür bir test yaptmalıyım?

hiçbir şekilde sigara içmiyorum, tütünlü/dumanlı hiçbir şey içmedim haytım boyunca.

Çok mu zayıf birisin? Merak ettim.

Bir göğüs hastalıkları uzmanına görünmeni öneririm.

Bi de şundan al. Üfle arada.

www.trendyol.com
  • Mirket  (25.05.24 21:11:02)
yok aslında tam tersi kiloluyum, 10 kilo civarı fazlam var suan

  • tchuck  (25.05.24 21:19:49)
KOAH mı acaba dedimdi de. Şimdi de göbüş aşağıdan diyaframa mı basıyor acaba diyebiliriz :) Göğüsçüye oksijen açlığını da öten nefesi de anlat.

Geçmiş Olsun.
  • Mirket  (25.05.24 21:45:27)