Tatlı yememek için ne yapabilirim?

Tatlıya biraz düşkün olmam nedeniyle kilo vermede sıkıntı yaşıyorum 1 haftadır tatlı namına bir şey yemiyorum. Canım yavaş yavaş gidiklanmaya başladı. Bunu nasıl durdurabilir. Mesela çok canın istediyse git hurma ye gibi bir öneriniz olur mu?

bir süre daha dişini sıkıp yemezsen bir süre sonra canın hiç istememeye başlıyor. hurma vb şeyler yemeni tavsiye etmem. çünkü tatlı isteğini artıracak daha çok canın çekecek

  • benarrivo  (24.05.24 19:18:20)
evde yapmıyorum, dışarda da yanıma para almıyorum görmezden geliyorum. birgünde 1 tepsi .. ne olduğunu demeyim canınız çekmesin yiyen biriydim. en fazla şekersiz kahvenin yanında ufacık bi çikolata tat versin diye.. o kadarcık. benim de kilo sorunum yok ama şeker olurum diye korkuyorum.

  • geveze yazar  (24.05.24 19:27:16 ~ 19:28:02)
su icip midenizi sisirebilirsiniz, sonra fizyolojik olarak bisey yiyesiniz gelmiyor bir sure.

  • taurina  (24.05.24 19:29:27)
Eritritol ve stevia kullanın şeker yerine evde yapın tatlıları. Bolca hurma yiyin şeker ihtiyacını kesiyor

  • iwillsee  (24.05.24 19:32:15)
sakın evde tatlı yapmayın, bitirene kadar aklım orda kalıyor. :((

  • geveze yazar  (24.05.24 19:43:28)
Benim kendi taktiklerim, bilimsel desteği yok;
Eğer yemek sonrası gelen tatlı istegiyse sicak suya limon sikip icmek. Gerçekten bütün tatli ve yeme isteğimi bitiriyor.

Bir gün sıfır ekstra şeker (yani meyve falan katmadan ekstra olan şekerler), bir gün normal şeker yeme. Bu şekilde yaklaşık 1 ay yaptım misal 15 gün şeker yememistim totalde.

Canım sekerli bir şey istediğinde su icmek. Bazen dehidrasyon da yapabiliyor bu isteği.

Bir de gene dan John örneği vereceğim; yok öyle snickers falan filan seyleri yemiyorum. Ama hanim tatli yaptiysa yerim. Sonuçta önemli bir şey. Annenin sutlacini yememek yapmam. Ha her gün olmadığı sürece tabiki ama bazen şeker yemeyecegim diyerek bu tarz hayattaki önemli seylerden kacmak yanlış.
  • logisticsmanager  (24.05.24 20:30:56)
öncelikle bu kadar sert bir şekilde tatlılardan uzak durmaya çalışmak doğru değil çünkü mutlaka ters teper ve bir gün normalde almanız gerekenden çok fazlasını alabilirsiniz. ikinci olarak instagramda youtubeda sürekli görüyorum şekeri minimumda olup (hatta bazen hiç koymuyorlar) yediğinizde tatlı hissiyatı sağlayan tarifler veriyorlar. onları deneyebilirsiniz.

  • tabii lan manyak mısın  (24.05.24 21:06:09)
Fellas high protein bar var, kırmızı, hindistan cevizli...

Ouff gerçek çikolatadan bile güzel. Ondan ye.. hurma da olur gayet
  • abuzer  (25.05.24 20:35:28)
Migrosta satiliyo

  • abuzer  (25.05.24 20:36:48)