Köpeği varmış demek ki

Bir insanın köpek sahibi olduğunu öğrendiğinizde onunla ilgili ne düşünüyorsunuz?
Bekar, evli, genç, yaşlı, zengin, fakir olması gibi bir bilgi daha eklenince düşüncelerinizde değişiklik oluyor mu?

Sorumluluk sahibi derim. Ayrıca köpek birçok sosyal aktiviteyi direkt veya dolaylı yoldan engeldir, yani kendi kadar hayatındakileri de düşünüyor derim.

  • numlock  (24.05.24 19:14:08)
Bahçedeki bir köpek sorun değil.

Genellemek istemem ama köpek sahibi orta yaşlarda, bekar, maddi durumu iyi olan birinden arkadaşım da olsa biraz uzak dururdum.

Dış dünyaya ve diğer insanlara bakış açılarında olumsuzluk hissediyorum.
  • diyecevaplandı  (24.05.24 19:14:54)
bahçeli bir evde köpek besliyorsa olumlu.

apartman dairesinde besliyorsa olumsuz.
  • benarrivo  (24.05.24 19:20:21)
Sorumluluk sahibi +1

  • grimavi  (24.05.24 19:20:35)
zenginse eli boş her şeyi tatmış birde bunu deniyor derim, fakirse üzülürüm kimi kimsesi yok ondan medet umdu derim. yaşlıysa çok üzülürüm ne yaptığını biliyr mu diye sorgularım, bekar ve gençse ilgi çekmeye çalışıyor derim, evliyse karısına ya da kocasına üzülürüm. ben köpeklerden korkarım. birde konuyla alakasız beni niye engelledin yahu. normal yazışmışız. neyse.

  • geveze yazar  (24.05.24 19:22:03 ~ 19:22:42)
Ya öncekinden daha olumlu düşünmeme sebep olur ya daha olumsuz. Evde nasıl yaşadıklarını görmem lazım.

Hayvan bulunan evin temizliğine dikkat edilmezse kokuyor. Eğer o ev kokmuyorsa harika, demek ki baya disiplinli, temiz biri. Cidden zor çünkü bunu başarmak.
  • akhenaten  (24.05.24 19:26:36)
Petshop ya da köpek üretenlerden para verip almışsa olumsuz düşünürüm. Barınaktan ya da sokaktan sahiplendiyse olumlu düşünürüm. Bir de güzel ilgileniyor mu, bakıyor mu o da düşüncemi etkiler.

  • rock n roll  (24.05.24 19:51:01)
rock n roll+1 kedi kopek cok severim ama oyuncak niyetine alanlardan fenalik geldi

  • ala09  (24.05.24 20:10:25)
Köpekler çok yakın bir geçmişte kurtlardan evrilmisler, ataları kurt. Kurtlar çok benzer özelliklere sahipler aslında.

Bir Kurt günde en az 10 km yürüyen bir canlı. Km'lerce alanı kendisine bölge olarak edinir. Geniş alanlarda sık haraket hayvanın en temel doğası.

Büyük bahçelerde, Bağda tarlada vs doğasına uygun besleyenlere lafım yok ama sırf kendi yalnızlık duygusunu tatmin etmek için hayvanı çok afedersin sik kadar bir apartman dairesine hapsedenlere ben uyuz oluyorum.

Müthiş canlılar, mucizevi bir karsiliksiz sevgileri var ve bu ozellikleri bunu bilen insanlar tarafından somuruluyor.
  • makbur  (24.05.24 21:13:04)
Nötr. Herhangi bir aksesuarı varmış gibi düşünürüm.

  • doharkoman  (24.05.24 21:14:25)
Köpeğin cinsi, diğer bilgilerden daha önemli.

  • nawar  (24.05.24 21:16:54)
Valla ben bir şey düşünmezdim taa ki tüm binanın 1+1 dairelerden oluştuğu apartmanda 2 köpek besleyen komşu mu görene kadar. Hayvanlar için çok üzülmüştüm. Bir çeşit bencillik geliyor. Köpekler kapıdan çıkar çıkmaz farklı bir hayvana dönüşüyor.

  • Amaranta ursula  (24.05.24 22:17:03)
Sahiplenmiş mi yoksa para verip mi almış bu konudaki tek kriterim budur. Köpek sahiplenmis biri olarak para verip cins köpek peşinde koşan insanlarla arama mesafe koyarım.

  • mirty  (25.05.24 00:01:52)
apartman dairesinde besleyen ex gf geldi aklına.

ben ona göre çok daha alt seviyedeyim ama cringe geliyor bana. davul değilseniz, denginiz düğünde figür olmak değil. eksi yi veriyorum orada ben. mantığım böyle çalışıyoe
  • baldan kaymak  (25.05.24 00:03:32)
çelik gibi bir iradesi olduğunu düşünüyorum. köpek bakmak güçlü irade ve disiplin gerektiriyor, saygı duyuyorum.

  • zararsızamip  (25.05.24 12:26:37)
@diyecevaplandı +1

bir de köpeğine oğlum/kızım diyorsa kaçarım.
  • WithWorth  (25.05.24 12:47:44)