Tamamlayıcı sağlık sigortası sıfırdan başlarsa ne olur?

Sağlık sigortasını başka şirkete geçirmek istiyorum.
Mapfre aktarma dosyasını göndermiyor. Yeni şirkete sıfırdan başlatsam ne gibi dezavantajı olur?
Yeni şirketin fiyatı mapfrenin üçte ikisi.

Dosya gelirse sigortalı olduğunuz süreçteki şikayetlerinizi muaf tutmazlar yeni şirkette, bu yüzden iyi olur dosyanın gelmesi sanki o sigortanın devamı gibi olur sanırım

  • atom karincanin torunu  (23.05.24 11:19:30)
Göndermiyorlar bir türlü. Uğraştırıyorlar. Sanki sıfırdan başlayacak gibi gözüküyor.

  • artci sarsinti  (23.05.24 11:25:23)
Git bir sigorta acentesine, halletsin.
Sıfırdan başlatırsan, ömür boyu yenileme garantisinin 3 yıllık süresi yeni baştan çalışmaya başlar. Varsa şu ana kadarki kronik hastalıkların kapsam dışında kalır. 3 yıl içinde ortaya çıkabilecek kronik hastalıkların, ömür boyu yenileme garanti kapsamı dışına atılmasına neden olur falan.

  • Mirket  (23.05.24 12:02:29)
Konunun uzmanı değilim, bilgilerim kulaktan dolma, ona göre okuyun.
Sıfırdan başlatmayın kesinlikle.

Geçen sene belki de sadece işe gitmemek için karnım ağrıdı diye uydurup doktordan rapor almışsınızdır. Bir sene sonra midenizde ciddi ve masraflı bir sıkıntı olunca sigorta şirketi "senin zaten bu şikayetin vardı, sen ölene kadar midenle ilgili hiçbir hastalığını ne ben ne de hiçbir sigorta şirketi bundan sonra karşılamayacak" diyerek o muayeneyi bahane gösterir, gösterebilir.

O yüzden aktarma için elinizden geleni yapın.
  • michael_knight  (23.05.24 12:21:37)