30'lu vitamin kutusundan neden 29 tane çıkıyor?

Sevgili dostlar, zihinsel yorgunluk hissettiğim için reçetesiz satılan vitaminleri araştırmaya başladım ve önce CNR firmasının SmartUp DHA+, sonra da Eczacıbaşı'nın Dynavit Omega 3 ürünlerinden aldım.

Eczaneden aldığım SmartUp'taki kapsülleri merak edip saydığımda 30'lu olduğunu iddia eden kutudan 29 tane çıktığını görünce kısa süreli şok yaşadım. Gidip eczaneye durumu bildirsem mi diye düşündüm ama sonuçta kanıtlayabileceğim bir durum değildi ve ben de üzerinde durmadım. İçten içe uyuz oldum sadece.

Bugün de Amazon'dan aldığım ve yine 30'lu olan Dynavit gelince kutusunu boşaltıp saydığımda yine 29 kapsül olduğunu gördüm.

Bu herifler bu işi bilerek mi yapıyor? Yoksa basit bir hata tesafüden iki kez mi benim başıma geldi? Sizce ne yapmalıyım?

şişenin üzerinde buna dair bir uyarı yazıyor olabilirler, kontrol ederseniz bana da haber verin...

  • eurhka  (11.05.24 16:11:02)
Her iki üründe de böyle bir ifade yok, "30 kapsül" diyor.

  • samterk  (11.05.24 16:25:38)
bir dahakine video çek bence.

  • adivar  (11.05.24 17:53:42)