El yazısı geliştirme

El yazımı düzeltmeye çalışıyorum son zamanlarda ama yıllardır çivi yazısından hallice yazdığım için bir tekniği falan var mıdır diye Youtube'a bakayım dedim. Bakmaz olaydım.
En çok kullanılan el yazısı şekli Spencerian olarak geçiyor. Yazı şekli çok hoşuma gittiği için bunu taklit edeyim, böyle yazayım dedim. Ama yok arkadaş bu kadar kasmak istemiyorum. İlla kraliyet ailesi mektupları gibi yazmama gerek yok.
Neyse bu konuda tavsiye edebileceğiniz bir yol yöntem var mıdır?
Fark ettim ki kendi kendime düzeltmeye çalışırsam da olmuyor. Taklit etmeye çabalamadığım sürece öyle ya da böyle kendi çivi yazıma dönüyorum. O yüzden yol gösterici bir şey lazım bana.
Var mı bu konuda bir fikriniz ve öneriniz?

Otuz yaşından sonra ben de denedim başaramadım. Zaten günlük hayatta artık gittikçe daha az yazı yazdığımız için fazla pratik de yapılamıyor.

  • parka  (04.05.24 11:23:55)
ben de bir ara takmıştım buna 40'ıma girmeden. Oturup "güzel yazı defteri"ne tekrar tekrar yazmadan olmuyor.
ilginç olan şu yazımı nasıl düzelteyim diye sorduğumda yazımın çok güzel olduğunu söylemişti herkes...

güzel yazı defteri hala satılıyor diye biliyorum. yoksa da kareli defter iş görür harflerin boyutunu sabitlemek için.
bir de kalem tutma yönteminize bakabilirsiniz. ablam 4 parmağı arasına sıkıştırır mesela. bazısı işaret ile orta arasına sıkıştırıyor vs vs vs
  • janderzel zartanyan  (04.05.24 15:20:18)