web sitesi satışı

web sitemin 18bine yakın organik üyesi var. web sitesini satsam, satın alan kişi içerik değiştirse vs. hukuki olarak sıkıntı yaşar mıyım? öyle satış falan yapılan bir site değil. hatta atayım linkini: alseninolsun.net

Hocam şahsi görüşüm sitenizde KVKK konusu bu durumda biraz sıkıntı yaratabilir çünkü kvkk kapsamında ayrı bir veri güvenlik protokolü yok ve şu yazıyor:

Bu web sitesi sitenin daha iyi kullanılabilmesi için kullanıcıya ait bazı verileri toplar ancak bunları ticari amaçlarla kullanmaz.
Kullanıcılara ait bilgiler üçüncü şahıslara satılmaz, devredilmez.

Bu haliyle bütün kullanıcı verilerini silip öyle satmanız gerekecek ancak almak isteyen verileri ister büyük ihtimalle çünkü site satış sitesi değil ve alan kişinin paraya çevirebileceği tek şey marketing için kullanabilecek mail ve telefon bilgileri satışı olacaktır, bu kvkk kısmı ileride başınızı ağrıtabilir bence derinlemesine araştırın. Verilerin silinmesi zaten komple içeriğin silinmesi demek olacak sizin sitede
  • titanic kemancısı  (03.05.24 18:44:41 ~ 18:52:26)
Sıkıntı yaşama ihtimaliniz var. Yukarıda da belirtilmiş KVKK konusu yıllar sonra bile başınızı ağrıtabilir bu yüzden çok kişinin canı yandı kanunda yoruma açık maddeler var

  • doharkoman  (03.05.24 22:29:20)