Makyaj 101 sorusu

Yükselen makyaj trendini yakalamak için f/p olacak şekilde nereden ne alayım? Çok basic önerilere ihtiyacım var. 14 yaşında makyaja yeni başlayacak bir kıza anlatır gibi anlatırsanız aşırı mutlu olurum.

Teşekkür ederim.

yukselen trend ne bilmiyorum ama kendine uygun hafif bir makyaj rutini olustur.

1- fondoten, kapatici/concealer ne kadar az uygulansa o kadar iyi zira cok kullaninca 2-3 saat icinde kotu gozukme sureci hizlaniyor. fondoten kesin sart degil ama kapatici gerekli bence. cildine uymasi onemli, cok acik renkli olmamali.
2- kirpiklerine maskara surmeyi ogren
3- gerekiyorsa uygun bir kalemle kaslarina takviye yapmayi ogren. kalemin sicak tonlarda kirmizimsi kahverengi degil daha kullu, grimsi tonlarda olmasi lazim.
4- belki biraz da allik kullanmayi ogren. tarifi surada (ingilizce): www.youtube.com
  • hot potato  (20.12.23 23:32:09 ~ 23:33:36)
açıkçası çok amatörüm bu konuda ve bu yüzden cevap verebilirim. şahsen günlük makyajın hafif olması taraftarıyım bu yüzden,

- fondoten veya BB krem. cilt tonunuza göre bir BB krem olmazsa olmazdır
- göz altları koyuysa eğer stick concealer çok pratik
- nude veya pastel tonları far paleti, hafif tonlar. kalem farlar da iş görür, kullanımı daha basittir.
- rimel ve kirpik kıvırıcı
- birkaç tane ruj, genelde mat veya nude tercih ediyorum ben ama koyu veya parlak renkler de düşünebilirsiniz tamamen zevkinize göre

Bunlar benim ilk aklıma gelenler ama tabi daha çeşitli ürünler de var. watsons, gratis, rossmann mağazalarında her bütçe ve kaliteye göre malzemeler var. marka konusunda deneme yanılma yöntemi işe yarıyor. Ayrıca cilt tipinizi, rengini ve hassasiyetini de göz önünde bulundurun
  • babemsi  (20.12.23 23:50:40 ~ 23:52:47)
ten makyajı için BB cream, highlighter ve tint, göz için glitter veya simli far, mascara. her kategori için farklı markalar önerilir uygun almak istediğiniz için revolation far paleti(hem simli hem mat farları oluyor), gihtlightler, lipbalm, loreal telescopic veya maybeline mascara olabilir. beaulisin kalem eyelinerı olabilir. BB creamda ve tint için missha en beğenilen. eğer kötü ürünler alırsanız kötü makyaj çıkar o yuzden cok satılanlara bakın. highlitherda the balm güzeldi ama yanlış görmediysem 700tl falan olmuş o kadar da değil be kardeşim....

  • ala09  (21.12.23 00:24:10)