laser yazıcı tavsiyesi

bir laser yazıcı almak istiyorum. ilk etapta 10 tane falan kitap basacağım. sonra da günlük gazeteleri falan çıkartcağaım. 5, 10 sayfa falan yani.

1- brother 2040'ı çok tavsiye eden var. ama teknosa'da sordum, tonerini doldurtacak yer zor bulursun dediler. bir de kağıt sıkışmasından bahsediliyor. ayrıca 5 dolumda bir drum'ın değişmesi gerekiyormuş. gerçi bilmiğyorum, belki muadil drum vardır.

2- onun dışında xerox'un bir modeli ve samsun 1610 da tavsiye ediliyor. sanırım bunlarda drum değişikliği yok. fakat tonerleri dolu mu oluyor makine yeni alındığında?

3- bir de bunlar içinde sayfa sayısı/toner oranı en fazla olan hangisidir?

4- ve de servisi en yaygın, en iyi olan hangisidir?

1.kağıt sıkışması dışında diğerleri doğru.
2.drum değiştirilmiyor diye bişi yok.her lazer'in drum'ı değişir.kimisinde drum ayrı toner ayrıdır.10-15 toner değişiminde drum değişir.kiminde drum, tonere bağlıdır.toner değiştikçe drum değişir.çakal satıcılar, işine geleni avantaj olarak sunarlar.markaya göre ikiside birbirinden pahalı olabiliyor.1610 yarım toner gelir.normalde 1500 sayfa ama 700 sayfa gelir.
3.xerox 3117 en ucuzudur ama bulunur mu bilmem.veya hp 1005 olabilirdi.
4.hp, samsung.

orjinal toner alıcam diyorsan xerox.
dolum yapıcam diyosan hp veya canon(canonlar, hp ile aynı toneri kullanır)
  • madagaskar  (23.06.10 23:24:18 ~ 24.06.10 00:18:26)
hp'lerin tonerleri %10 dolu oluyor diye biliyorum.

  • grgn  (23.06.10 23:30:07)
yanlış

  • madagaskar  (23.06.10 23:46:06)
@madagaskar peki xerox 3117'de drum ne durumdadır? tonerle bütünleşik midir? yani drum'ın değişmesi gerekince toneri de mi değiştireceğiz o durumda?

  • migelo  (23.06.10 23:52:58)
ayrı.muadillerine nazaran yüzde 200 avantajlıdır.

çünkü, muadilleri olan hp, canon, samsung, lexmark vs..700 sayfa demo tonerle gelir ve full dolu 1500 basar.ama 3117 3000 sayfa tam dolu gelir ve 3000 sayfa basar.biraz eski bir konu ama okursan sende kendi tonerini kendin doldurabilirsin

forum.donanimhaber.com
  • madagaskar  (24.06.10 00:16:48)
Samsung ML-1640 ı tavsiye ederim. yarım tonerle geliyor. 700 sayfa basarsın,kağıt sıkışma sorunu yok.

toner dolum ücreti 10-15 TL arasında değişiyor. tek dezavantajı 2100 sayfa da bir çip resetlemen gerekiyor. o da çocuk oyuncağı. aşağıda nasıl resetlmen gerektiğini gösteren resim var.

normal şartlarda 1500 sayfayı gık demeden basar. buna ek olarak 10 kere dolum yapmama rağmen henüz drum sorunu yaşamadım. (15000 sayfada hiç sorun yok. az değil)

bunlara ek olarak üniversitede çıktı almak için kullanıyorum... ortalama günde ortalama 300-400 çıktı alıyorum.
www.juni.us
servisendiriprinterlasermu.files.wordpress.com
  • janavarorion  (24.06.10 00:19:51 ~ 00:20:59)