Eskiden yağsız sütler daha pahalı değil miydi?

Artık yağlı sütler daha pahalı. Ben mi yanılıyorum?

Evet daha pahalıydı. Öyle sütler Light diye geçerdi. Adamlar hem sütün yagını alırdı hem de daha fazla para alırdı. Light süt sanki diger sütlere göre daha saglıklıymış gibi algı oyunu yapytılar yıllarca

  • limonlu eksi  (12.10.22 18:19:59)
Lighti bilmiyorum ama yarım yağlı hep daha ucuzdu diye hatırlıyorum.

  • encokbenisevinnolur  (12.10.22 22:35:35)
tüm sütler prosesten geçiyor.

süt giriyor belli oranda yağı bırakıp sonra light vs diye satılıyor. o yağ da tereyağ vs olarak ayrıca satılıyor.

son markete gittiğimde sütün neredeyse yağını komple bitirmişler %1,5 falan diyordu yağ oranı bu normal değil bence.

light daha sağlıklı mıdır bilmiyorum, her şeyin doğalı bence sağlıklı ama (bkz: kısfmet) tabii.

velhasılı evet artık canı çıkmış light denilen sütler daha ucuz.
  • gurur  (12.10.22 22:40:07)